INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli zabojovať za čistejšiu Petržalku

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli zabojovať za čistejšiu Petržalku

Tradičné čistenie Chorvátskeho ramena, ktorého 19. ročník sa konal minulý piatok, prilákal opäť množstvo dobrovoľníkov, ktorým záleží na prostredí v ktorom žijú. Odbornú pomoc pri čistení vodnej hladiny z člna poskytol bratislavský odštepný závod Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. a jeho Správa vnútorných vôd v Šamoríne a potápači z klubu OCTOPUS. O likvidáciu odpadu ako aj dostatok náradia, rukavíc a vriec sa postarala Mestská časť Bratislava-Petržalka prostredníctvom Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka a o malé občerstvenie už tradične spoločnosť STRAUBYT a mäsiarstvo Miran. Príjemné rozptýlenie zabezpečili naši spievajúci seniori.

“Až 130 ľudí – obyvateľov mestskej časti, seniorov, žiakov (ZŠ Gessayova, Tupolevova, Budatínska, Lachova), členov Materského centra Budatko, zamestnancov miestneho úradu a poslancov – spoločne vyzbieralo 120 vriec rôzneho odpadu pozdĺž celého ramena.” – vedúca oddelenia životného prostredia Ing. Zuzana Juhásová.

Chorvátske-rameno-2015-032-1

 

V letnom období sme boli často svedkami toho, ako deti skáču z premostení do vody. Pritom priamo pod premostením sa nachádza rôzny kovový odpad a niektorý, ako napríklad vertikálne postavené kovové trubky, znamená smrteľné nebezpečenstvo. Všetok takýto odpad sme vytiahli a pracovníci VPS Petržalka ho odviezli na likvidáciu. Jednalo sa napríklad o sedačku, nákupný vozík, kovové časti z kočíkov, dopravné značenia, pneumatiky, striešky z reklamných panelov, oceľové trubky obrastené ulitníkmi (kontakt s ulitníkmi spôsobuje rezné rany), sklenené fľaše a podobne. Do hĺbky 5 metrov sme vyčistili plážovú časť Veľkého Draždiaka, z ktorej sme vyzbierali asi 1,5 m3 rôzneho, pre kúpajúcich nebezpečného odpadu. Jednalo sa hlavne o sklenené črepiny, pneumatiky, rôzny stavebný materiál obrastený ostrými ulitníkmi, plasty, ale aj množstvo rybárskeho náčinia – nebezpečné silóny, háčiky a pod. Podľa množstva vyzbieraného odpadu možno konštatovať, že ho je každým rokom menej. Prispieva k tomu pravidelné čistenie jazera našimi potápačmi, ale aj zvýšená starostlivosť zo strany mestskej časti.” – predseda Spolku ochrancov vody OCTOPUS Ing. Tomáš Rácz.

 

 

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky