INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Čo nás motivuje triediť odpad?

Čo nás motivuje triediť odpad?

Myšlienka zberu Renviro sa už šíri aj ústnym podaním, do zberu sa zapája stále viac domov a stále viac obyvateľov. Sme veľmi radi, že svojím zapojením sa môžeme pridávať hodnotu veciam, ktoré boli vnímané „len“ ako odpad. Reč je o zbere PET fliaš.
Recyklácia dáva PET fľašiam šancu ďalšieho využitia. S produktmi vyrobenými z recyklovaných PET fliaš sa stretávate denno-denne a možno o tom ani neviete. Tričká, bundy, autosedačky, ruksaky, stoličky, fólie… to všetko a ešte oveľa viac sa vyrába z recyklovaných PET fliaš. Ročne sa na Slovensku vyprodukuje približne 38 000 ton PET odpadu. Úroveň recyklácie je u nás, žiaľ, na veľmi nízkej úrovni (rok 2012 – 13%), dokonca hlboko pod priemerom krajín Európskej únie. Pokúsme sa preto o pozitívnu zmenu, nakopnime recykláciu a umožnime ďalšie využitie PET fliaš!

 

Čo ale môže ľudí motivovať k tomu, aby boli ochotní triediť odpad? Pýtali sme sa na to priamo obyvateľov.
1. Aby ľudia svojou činnosťou podporovali recykláciu, potrebujú vidieť výsledky o tom, že ich úsilie má zmysel. Preto naše informačné materiály v sebe nesú zaujímavosti a príklady o využití PET fliaš a o ich dopade na životné prostredie. Obyvatelia si majú možnosť kontrolovať výsledky zberu, podľa ktorých sú pravidelne odmeňovaní.
2. Prístup k triedeniu by mal byť čo najviac dostupný a komfortný. Vrecia na triedenie dostávajú domácnosti jednotlivo a zhromažďujú sa vo vchodoch, resp. v školách, čím sa predchádza hromadeniu PET fliaš v okolí domov a ihrísk.
3. Označenie zberných vriec či nádob by malo byť jasné a zreteľné a samotný zber by mal byť sprevádzaný vecnou inštruktážou. Na vreciach je nápis „PET FĽAŠE“, rovnako ako na nádobách, na ktorých navyše nájdete harmonogram zberu. Inštruktáž sa koná už na domovej schôdzi, ďalej prostredníctvom listu s letákom a nakoniec prichádza manuál zberu spolu s prvou várkou vriec.
Ústredným kameňom našej filozofie je komunikácia s obyvateľmi. Ak teda máte iné návrhy, ako motivovať ľudí k recyklácii a ako zlepšiť náš zber, napíšte nám na info@renviro.sk alebo nás kontaktujte na čísle 0908 120 850. Inovácie dokážeme presadiť len spoločným úsilím. Renviro budujeme spoločne.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky