INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Chránime zdravie a majetok

Chránime zdravie a majetok

Obyvatelia Hrobákovej ulice sa už nemusia obávať rizík, ktoré im spôsoboval topoľ rastúci priamo na parkovisku. Svojimi koreňmi rozbíjal betónovú plochu parkoviska a ohrozoval prevádzkyschopnosť kanalizácie. Jeho konáre obmedzovali na prechádzke matky s deťmi či seniorov. Topoľ tiež nepriaznivo vplýva na alergikov. Toto boli hlavné dôvody, pre ktoré Petržalka nahradí vyrúbaný strom štyrmi inými drevinami.
Výrub začiatkom tohto roka odobril Okresný úrad Bratislava, ktorý konštatoval, že nezistil žiadne nedostatky, pre ktoré by sa muselo rozhodnutie Petržalky zmeniť alebo zrušiť. To znamená, že výrubom topoľa a následným vysadeným iných štyroch stromov podporujeme zeleň a zvyšujeme ochranu ľudí i majetku, aby sa v Petržalke nestávali tragické prípady, ako bol ten z tohtoročnej zimy v Karlovej Vsi.

strom, chodník, poškodenie
Petržalka v tomto prípade predchádza zbytočným rizikám a priamym finančným záväzkom, ktoré by mohli vzniknúť, keby korene stromu zdevastovali parkovisko, zdemolovali kanalizáciu alebo poškodili autá. Nechceme platiť za neskoré rozhodnutia a myslíme si, že ani jeden z protestujúcich by na seba toto riziko dobrovoľne neprevzal. Hlavne, ak väčšina z nich nebýva bezprostredne v blízkosti tohto parkoviska, a aj preto v rozhodovaní o výrube nemali štatút účastníkov konania.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky