INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

KONIEC hlasovania o námestí

KONIEC hlasovania o námestí

Samospráva uzavrela anketu, v ktorej obyvatelia mohli hlasovať za názov námestia v minulosti známom ako Námestie májového povstania českého ľudu. Tá sa uskutočnila na webovej stránke mestskej časti, na facebooku Viem byť Petržalčan ako aj v Petržalských novinách.

Petržalčania vyberali z troch návrhov Námestie mládeže, Námestie republiky a Námestie svornosti, ktoré stanovili poslanci, tvoriaci názvoslovnú komisiu mestskej časti. Z týchto návrhov hlasujúci v elektronickom hlasovaní prostredníctvom internetu uprednostnili názov Námestie republiky, o hlasovanie poštou záujem neprejavili.

Zo 421 hlasujúcich na webovej stránke Petržalky 360 hlasovalo za Námestie republiky, 17 za Námestie svornosti a 44 za Námestie mládeže. Podobne dopadli výsledky hlasovania na facebooku, kde za Námestie republiky hlasovalo 72 hlasujúcich, za Námestie mládeže 37 a Námestie svornosti 1. Okrem stanovených názvov Petržalčania využili aj možnosť dávať vlastné návrhy, medzi ktorými boli Májove námestie, Petržalské námestie, Nové námestie, Námestie slobody či Námestie športu.

Výsledkami hlasovania sa teraz bude zaoberať názvoslovná komisia mestskej časti, ktorej predsedom je Roman Masár a členmi sú Oľga Adamčiaková, Ivana Brezinská, Ľudmila Farkašovská a Oliver Kríž. Následne názov prerokuje petržalské miestne zastupiteľstvo a potom o názve rozhodne mestské zastupiteľstvo.

  • Jozef Ebst

    Dobrý deň,
    to by sa malo vola´t Námestie BEZDOMOVCOV.
    Kto a kedy spravý poriadok tou „masou“ bezdomovcou, ktorí celý deň „okupujú“ všetky lavičky, že sa tam človek bojí aj prejsť.
    Alebo to nikto z kompetentných nevie- slepota a hluchota?!? Alebo mi odpoviete, že keď nič nerobia, tak sa nbemôže nič proti ním spraviť. O.K. tak sa vyžívajte v hľadaní názvu, však treba, aby čas ušiel- namiesto konkretných riešení, ktoré by pomohli s kultúrnit aj priestor , ktorý chceme pomenovať Námestie republiky.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky