INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

re: Rodinný park

re: Rodinný park

So záujmom a potešením som si prečítala článok o tom, že BSK vybuduje v Petržalke rodinný park. O to smutnejšie mi bolo v nedeľu na prechádzke Pečnianskym lesom, keď som v plnej nahote videla ten neskutočný neporiadok, ktorý tam v súčasnosti je. vrecúška, plasty, oblečenie a všetko možné aj nemožné je súčasťou tej časti Petržalky, ktorá by pri dobrej vôli mohla byť jej pýchou. Len kúsok od neho vedie úžasná hrádza, ktorú denne využíva mnoho ľudí, ale pár metrov od nej je kedysi taký príjemný Pečniansky les, ktorý už teraz začína pripomínať smetisko.

Bohužiaľ sa stal obytnou zónou bezdomovcov, ktorí si tam postavili „chatky“, pozvlákali  všeličo z kontajnerov a nepotrebné veci sa povaľujú po celom lese, veď ktože by to odnášal späť? A určite tam to množstvo odpadu nepodonášali ľudia, ktorí sa tam na chvíľu idú prejsť alebo vyvenčiť psíkov. Ten žalostný stav sa týka obidvoch častí, ktoré rozdeľuje diaľnica. Ako mladá mamička aj vtedajšia učiteľka z blízkej materskej školy som tam pred vyše 20 rokmi trávila veľa času s vlastnými aj škôlkarskými deťmi. Tiež slúžil obyvateľom Dvorov po páde bývalého režimu ako rodinný park. A že bol čistý, bez odpadkov a zďaleka nevyzeral tak ako teraz, nie je len „spomienkový optimizmus“, ale naozajstná vtedajšia realita.

Mohol by to byť skvost a rodinný park, ale úprimne – pochybujem, že by som tam dnes bez obáv a strachu išla len tak s deťmi. Neviem, v koho právomoci či kompetencii je táto časť Petržalky, len si vždy spomeniem na predvolebné slogany potenciálnych poslancov, ktorí za túto mestskú časť často kandidujú (aj keď niektorí z nich už dávno bývajú inde): ZA KRAJŠIU A ČISTEJŠIU PETRŽALKU. Keby som mala Arabelin prsteň… Alebo by sa to snáď dalo aj bez neho?

PaedDr. Anna Čičmancová, Petržalka

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky