INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

PUMPPARK vyrastie v Ovsišti

PUMPPARK vyrastie v Ovsišti

V Ovsišti sa pripravuje prestavba starej bikrosovej dráhy na bezpečnejší a modernejší pumptrack. PEDÁL PUMPPARK PETRŽALKA je projekt prestavby starej bikrosovej dráhy v  Ovsišti na bezpečnejší a modernejší pumptrack. Projekt realizuje OZ Pedál, ktoré pred nedávnom získalo tento areál do nájmu. Pump track je dráha široká do dvoch metrov pre horské a BMX bicykle, pozostávajúca z cielene vybudovaných vĺn a klopených zákrut.  Rozloženie prvkov vytvára okruhy, ktoré je možné kombinovať dovtedy, kým jazdcovi stačia fyzické sily. Pump track je vhodný pre začínajúcich, ale aj pokročilých cyklistov, deti, mládež a dospelých.

Pumptracky rastú v mestách ako huby po daždi. Napriek tomu takéto športovisko v Bratislave až donedávna chýbalo. Na jeseň minulého roka postavilo OZ Pedál z Bratislavy za podpory samosprávy mestskej časti historicky prvý pumptrack vo Vrakuni. V tomto roku sa tí istí nadšenci púšťajú do dvoch podobných, ale rozsiahlejších projektov: druhý pumptrack vo Vrakuni a veľký PUMPPARK v Petržalke.

Projekt prestavby starej bikrosky na moderný a bezpečnejší pumptrack vznikol v komunite bikerov už dávnejšie. Až teraz sa však vytvára priestor na jeho realizáciu. Areál bude po prestavbe naďalej verejne kedykoľvek prístupný. OZ Pedál sa bude oň starať a bude na ňom organizovať eventy a tréningy. Po prestavbe bude na jazdenie a bláznenie k dispozícii takmer 600 m asfaltových dráh rôznej obtiažnosti, od vlniek na „Bambi line“ až po niekoľko metrové dirty, presne ako je vidieť na vizualizácii. Skrátka športovisko, aké svojím zameraním a rozsahom nemá v tomto regióne obdobu.

S prestavbou sa začne v podstate ihneď ako budú vybavené všetky potrebné povolenia na stavebnom úrade a najmä, keď sa podarí zhromaždiť dostatočné množstvo peňazí. Dovtedy bude OZ Pedál areál v spolupráci s dobrovoľníkmi a samosprávou udržiavať a čistiť. Veľkú podporu cítime tiež zo strany mestskej časti Petržalka, ktorá nám maximálne vychádza v ústrety.

https://www.google.sk

Prvú spoločnú brigádu spojenú s predstavením projektu verejnosti plánujeme zorganizovať koncom apríla.  Veríme, že sa tam všetci stretneme! Ak všetci priložíme ruku k dielu, či už prácou, peniazmi, deti aj ich rodičia, tak sa budeme v krátkej dobe môcť tešiť z hotového PUMPPARKU. A najmä že sa tam časom vytvorí komunita, ktorá si bude túto lahôdku vychutnávať.

Spojme sa teda a urobme niečo pre seba aj pre naše sídliskové detváky. Pomôže každá forma pomoci.

Viac o OZ Pedál a o tom čo robíme na www.ozpedal.sk alebo https://www.facebook.com/ozpedal/

 

Eva Uhliariková, koordinátorka projektu PUMPPARK Petržalka

OZ Pedál

  • Viktor

    No mňa osobne mrzí že to bude prestavané.Bol by som spokojnejší keby ostal dirt.Na asfalte sú pády omnoho horšie ako na dirte.
    Ale super že tomu niekto začal venovať pozornosť bolo to tam 3 roky bez akejkoľvek staroslivosti.

    • Eva Uhliariková

      Dobrý deň. pripravujeme prestavbu a v úvodnom štádiu sme počítali s celým povrchom dráhy v asfalte. či to naozaj tak ostane je vecou diskusie. najbližšie sa môžeme osobne stretnúť 22.4.2017 doobeda na mieste, kde chceme projekt odprezentovať a diskutovať s Vami. príďte, radi to prediskutujeme.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.