INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Podporte školskú záhradu na Lachovej

Podporte školskú záhradu na Lachovej

V našej základnej škole na Lachovej ulici by sme chceli vybudovať školskú záhradu. Nápad vzišiel minulý školský rok zo stretnutia s rodičmi na triednom aktíve. V prípade, že získame finančný grant, založíme na školskom dvore úžitkovú záhradu. Vo vyvýšených záhonoch budeme pestovať ovocie a zeleninu. A chceli by sme postaviť aj hmyzí hotel pre malých pomocníkov.

Týmto spôsobom chceme deťom priblížiť ako z malého semienka vyrastie rastlina, ktorá nás pri správnej starostlivosti obdarí plodmi. Starostlivosťou o rastliny sa deti učia zodpovednosti, učia sa vážiť si prírodu aj úrodu. Zistia, že v našich podmienkach sa ovocie a zelenina dajú dopestovať len v určitom období napriek tomu, že v obchode sú dostupné po celý rok. Osobnou skúsenosťou s pestovaním ich zároveň motivujeme k ochutnávaniu ovocia a zeleniny a podporujeme správne stravovacie návyky, ku ktorým patrí aj konzumácia ovocia a zeleniny. Po dopestovaní plodín si z ovocia a zeleniny pripravíme jednoduché jedlo.

Náš projekt „Školská záhrada“ bol grantovou komisiou Nadácie Tesco vybraný ako jeden z 3 najlepších a do utorka, 4. apríla  zaň vy, ktorí ste zákazníkmi petržalských Tesco prevádzok, môžete hlasovať. Za každý nákup v Tesco dostanete hlasovací žetón, ktorým môžete podporiť jeden z troch komunitných projektov tým, že žetón vhodíte do príslušnej tuby. Radi by sme vás aj touto formou požiadali o podporu projektu Školskej záhrady na ZŠ Lachova. Za všetkých našich školákov vám vopred ĎAKUJEME.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.