INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Všimnú si zodpovední naše trápenia?

Všimnú si zodpovední naše trápenia?

Som obyvateľka Petržalky už 20 rokov. Bývam na Markovej ulici. Už dlhšie uvažujem, že do PN napíšem niekoľko podnetov na veci, ktoré ma trápia v našom okolí. Času však nemám veľa, tak až teraz som sa odhodlala. Budem rada, ak sa vám podarí získať odpovede, resp. návrhy riešenia problémov, od kompetentných.

V tomto roku sa konali u nás vianočné trhy, dobrý nápad. Boli pred Tatra bankou na trávnatej ploche – myslím, že toto miesto nebolo zvolené šťastne. Stred trhov bol práve v mieste, kadiaľ vedie hlavný chodník k zastávkam autobusov. Večer, keď som sa vracala z práce, ledva som sa pretlačila cez ľudí, ktorí tam hodovali. Preto by som navrhla, aby ich v tomto roku presunuli trošku ďalej, napr. k pamätníku – a stánky by tam mohli byť umiestnené pekne do štvorca. Treba sa zamyslieť aj nad tým, že časť trávnika bola odstránená a nasypaná tam bola kamienková drž pod stánky. Teraz to nevyzerá dobre. A navyše, máme už marec a na trávniku ešte stále stojí vianočný strom. Nemá ho kto odstrániť?

Čistenie verejných plôch. V bývalej Materskej škole na Markovej ulici je momentálne asi v podnájme Archív mesta Bratislava. Záhrada škôlky je už dlhé roky zanedbaná, je tam veľa nečistôt, ale predovšetkým by bolo treba orezať stromy a kríky – je tam úplná džungľa!

Veľmi znečistené sú aj plochy pri Chorvátskom ramene pod Skate parkom, kde mládež odhadzuje fľaše, plechovky a iné… Neďaleko je vŕba, ktorá má dve veľké vetvy nalomené – to by bolo treba odpíliť.

Ďalej ma trápi vychodený chodník od predajne na Jiráskovej k zastávke autobusov 93 v smere dom mesta. Vyše 25 rokov nie je Petržalka schopná zabezpečiť vybudovanie chodníka pre peších – ak už nie asfaltového, tak aspoň z betónových dielcov?

Poznámka redakcie: Stanovisko zodpovedných k problematickému prostrediu v okolí bývalej MŠ Markova pripravujeme do ďalšieho čísla PN. Venovať sa budeme aj ostatným trápeniam, o ktorých pisateľka píše.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky