INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Čo robí mestská polícia?

Čo robí mestská polícia?

Chcem sa s vami podeliť o jednu nemilú, a pritom bežnú situáciu, ktorá sa mi stala. Krátko pred obedom som bol na prechádzke so svojím kokeršpanielom na Haanovej ulici. Podotýkam, že za psa pravidelne platím a takisto po ňom aj čistím. Čudný to človek, pomyslia si niektorí.

Ako som tak prechádzal popri jednom z domov, vnímal som, že za mnou ide dvojčlenná hliadka mestských policajtov. Na nasledujúcich pár metroch sa mi podarilo vidieť toto: Najprv som stretol dvoch voľne pobehujúcich menších psov, čo evidentne patrili k panej, ktorá pár metrov za nimi tlačila kočík a pritom telefonovala. Viem si živo predstaviť rýchlosť jej reakcie, ak by sa jej psom z akéhokoľvek dôvodu znepáčilo napríklad menšie dieťa. Dva malé psy, to je toho, poviete si. A ja s vami do istej miery súhlasím.

Asi o 10 metrov ďalej však stálo niečo, čo by neznalí mohli nazvať poníkom – obrovský doberman. Chrbticu mal vo výške asi jedného metra, jednoducho zviera, ktoré keď uvidíte, radšej prejdete na druhú stranu cesty. Doberman stál bez vôdzky a náhubku majiteľovi za chrbtom, ktorý sa bavil s paňou s ďalším psom (hotová ZOO). Pár metrov za chrbtom som mal však hliadku mestských policajtov, čo mi iracionálne dodalo dostatok odvahy a neprešiel som na druhú stranu cesty, ako by mi velil pud sebazáchovy. Hliadka mestskej polície bez povšimnutia prešla okolo dvoch veselých voľne poskakujúcich psíkov a priblížila sa k ozrutnému dobermanovi v tom istom momente ako ja. Naivne som očakával, že aspoň upozornia majiteľa dobermana na to, že je v rozpore s VZN, aby bol pes voľne pustený, prípadne, že skontrolujú, či všetky psy majú známky (a teda či za nich majitelia riadne platia). Na moje obrovské prekvapenie sa nič z toho nestalo – hliadka pokračovala ďalej bez akéhokoľvek zaváhania a obaja mierne obézni mestskí policajti ďalej rozoberali začatú tému 90 % nezamestnanosti v regióne, z ktorého pochádzal jeden z nich. Žiadnu reakciu si nevyslúžil ani moment, keď doberman začal hrubým štekotom monológ s mojím psom. Vtedy ho už však majiteľ aspoň chytil jednou rukou za obojok.

Som úprimne znechutený absolútnou ignoráciou povinností príslušníkov mestskej polície – toto je len jeden príklad zo sto. Nezostáva mi preto iné, len vyjadriť nádej, že si môj príspevok (a ďalšie k téme) prečítajú kompetentní a rozhodnú sa s tým niečo spraviť… predsa len sú platení z našich daní.

  • Jepi

    len sa …… z toho ,ked väcsi pes komunikuje s tvojim malim ustekaným psikom.ja tiez mam v bloku prizemnych psoch ,ale su to tkz. trhaci nakolko stale zautocia na mna a mojho mierneho dobermana,ked ideme okolo – asi maju nieco z ocami

  • ian piri

    To je uplne normálny výkon služby petržalských m.p.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.