INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ad: Takú Petržalku chcem mať!

Ad: Takú Petržalku chcem mať!

Prečítala som si v Petržalských novinách, že sa má tento rok vybudovať ďalší výbeh pre psov. Z praxe viem, že milovníci psov ich „venčia“ najviac v najbližšom okolí svojho bydliska. Oveľa radšej by som si prečítala, že sa opravuje v poradí v poradí už aspoň štvrtý chátrajúci komplex  materskej školy a jaslí.

Minimálne 10rokov máme v Petržalke 300 až 600 neumiestnených detí, ktoré už dosiahli 3roky. Pritom sa dá veľmi ľahko vypočítať, kedy príde doba, keď budú mať deti, deti  silných 70- a 80-tych ročníkov, keď sa otváralo na každej ZŠ-ke 6 až 8 prvých tried. V žiadnom mestskom obvode nie je taká situácia ako v Petržalke. Nehovoriac o tom, že mamičky potrebujú nastúpiť do práce najneskôr po druhom roku dieťaťa, pretože dlhšie sa z materského príspevku nedá aj vyžiť aj splácať hypotéku. Ale keď som si prečítala, že najväčším snom pána starostu je vybudovať  cintorín pre domácich miláčikov, najmä psov, už mi bolo jasné, prečo dostali psi prednosť. Pokiaľ viem, aj kapacita petržalského cintorína pre ľudí je už nedostačujúca.

A mám ešte ďalšie postrehy k tomu, akú Petržalku by som chcela mať:

1/ Napriek tomu, že máme problémy s parkovaním, dopravné zápchy, ako jediná mestská časť, vďaka predvídavosti  socialistických projektantov, nemáme.

2/ Petržalka mala kedysi krásnu atrakciu „Spievajúcu, resp. hrajúcu, farebnú fontánu“, taká nebola v celej Bratislave. Stretávali sa tam ľudia mladí aj starší nielen z Petržalky. Už viac rokov fontána nespieva ani sa nehrá s farbami. Nedá sa s tým nič urobiť?  Nedalo by sa urobiť niečo také, ako je pred hotelom CARLTON, krásna svetielkujúca „akože“ sklenená fontána. V lete v tme by mohla hrať farbami a v zime sa iba krištáľovo jagať cez deň na slnku a v tme svietiť.

3/ Bývame tu už viac ako 35rokov, ale vianočné osvetlenie je tuším stále rovnaké. Tie dva listnaté stromy ovešané dvoma druhmi bielych svetielok pred Technopolom , no nádhera. Existujú veľké svietiace snehové vločky a hviezdy, alebo veľké „tečúce“ svetelné cencúle,  ktoré by určite na tých stromoch lepšie vyzerali. Určite to nie sú miliónové položky.

4/ „Odpadkové koše a fajčiari“ na zastávkach MHD. Už aj niektoré mestské štvrte majú svoje vlastné dizajnové veľké koše. U nás sú ešte väčšinou tie socialistické malé červeno-žlté (to je výdrž). Väčšinou sú preplnené, ale radšej kritizujete ľudí, že sú nekultúrni, lebo hádžu smeti  na zem, namiesto toho, aby ste na frekventovaných zastávkach dali košov viac alebo väčšie (a interval zberu odpadu môže ostať). Fajčiarov sme vykázali do vzdialenosti 4metre od zastávky, ale popolníkové koše sme im nedali.

5/ Naša prirodzená vychádzková trasa popri Chorvátskom ramene by tiež mohla byť vybavená aj osvetlením a lepším rozdelením chodníka pre peších a cyklistov. Cyklisti väčšinou nemajú zvončeky, čo by mohlo byť aj povinné vybavenie, označenie na chodníkoch nie je jasné a tak dochádza ku kolíziám. Alebo dobudovať jednu stranu výhradne pre chodcov a druhú pre cyklistov.

Jana Nováková

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky