INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Diplomats sa v Petržalke cíti ako doma

Diplomats sa v Petržalke cíti ako doma

Hokejisti Diplomats Pressburg vo svojej tretej sezóne v Európskej univerzitnej lige (EUHL) majú dobré vyhliadky prvý raz si vybojovať účasť v play-off. O tomto tíme, ktorý má svoj domovský stánok na zimnom štadióne v Petržalke, sme sa sa porozprávali s trénerom Romanom Vargom.

o Ako sa pre vás vyvíja táto sezóna,  napĺňate ambície, ktoré ste si stanovili pred začiatkom súťaže?

–  Sezóna sa pre nás zatiaľ vyvíja dobre. Na jej začiatku sme urobili kemp hráčov, z ktorých sme si vybrali nových, ale aj staronových. Vedenie školy sa o nás stará  skutočne na vysokej úrovni, chlapci majú vytvorené výborné podmienky. Dostávajú hokejky, oblečenie a všetko, čo k hokeju potrebujú. S ich výkonmi som vcelku spokojný. V tabuľke z deviatich účastníkov sme na šiestom mieste, ale od tretieho tímu nás delia iba tri body. Sme teda na dobrej ceste, hráči pristupujú k svojim povinnostiam vzorne. Všetko nasvedčuje tomu, že sa prebojujeme do play-off, ktoré bude hrať osem tímov. V týchto dňoch riešime príchod niektorých nových hráčov z Panaeurópy. Máme najvyššie ambície, pravda, k svojim vysokým cieľom pristupujeme s veľkou pokorou.

o Aké máte mužstvo,  ktorí hráči ho tvoria a na koľko pätiek hrávate?

– K dispozícii máme 24 hráčov, väčšinou hrávame na tri päťky. Pracujeme aj so štyrmi brankári, ktorí sú vyrovnaní. Január bol pre nás dosť zlým mesiacom, lebo chlapci mali skúšobné obdobie. Liga týmto trpí, ale akonáhle sa skončí, o to s väčšou vervou sa vrátia k hokeju. Mužstvo je mladé, ambiciózne, hráčov máme zo Slovana, z juniorskej extraligy, ale aj z iných častí Slovenska, ktorí hrávali v žiackych a dorasteneckých kategóriách. Kapitán Matej Múčka bol kapitánom v juniorke Slovana.  Christián Kraus pôsobil v USA, Bielorusku, Rasťo Zvara hrával extraligu v Skalici, Filip Winkler a Vlado Hegely skúsili univerzitný hokej v USA. Jakub Loydl hrával vo Švédsku a Slovensko v týchto dňoch reprezentuje na Svetovej na zimnej univerziáde v Kazachstane.  Naše mužstvo možno charakterizovať tak, že je to nie čo medzi chlapom  a vyrasteným tínedžerom. Bratislavskí hráči majú nad rozdiel od vidieckych troška menšiu pokoru.  Asi bolo dobré, že sme minulú sezónu nepostúpili do play-off, lebo v tomto ročníku v našom tíme vládne väčšia súdržnosť.

o Veľkú pozornosť venujete aj mentálnému koučingu…

– Robíme všetko preto, aby hlavy hráčov naplno fungovali.  Nedávno som bol ako jediný zo Slovenska v Česku na školení u Mariána Jelínka, ktorý je osobným trénerom Jaromíra Jágra.  Zúčastnilo sa tam 250 trénerov, po dvoch hodinách som bol doslova nabitými emóciami a energiou, lebo málokto vie tak pomenovať veci, ako M. Jelínek. Fyzicky pripraviť mužstvo nie je problém, ale mentálne ho dostať na vysokú úroveň, to si už vyžaduje kus umenia.  V našom tíme je ešte aj český tréner a môj dobrý priateľ Martin Barčák. Pomáha nám mentálne aj fyzicky.  Je to človek, ktorý si prešiel ako metodik českou reprezentáciou a pôsobil v akadémií v Karlových Varoch niekoľko rokov. Dobre sa dopĺňame, je to také zmes česko-slovenského hokeja.

o Váš hokejový život sa točil okolo klubu HC Petržalka 2010, lebo ste boli  trénerom dorastu a zároveň aj generálnym manažérom klubu. Ubudlo vám teraz z povinností?

–  Pol roka som mal na starosti dorast, s ktorým som absolvoval aj letnú prípravu a bol som s ním aj na tripe v Česku.  S  vedením Petržalky som sa korektne dohodol na ukončení spolupráce v obidvoch funkciách, lebo sa chcem sa s plnou vážnosťou venovať univerzitnému hokeju, v ktorom sa plne vidím a dokážem realizovať.  S dospelými hráčmi je predsa len iná práca, ako s mládežou.  V budúcnosti by sa malo v EUHL lietať aj do Ruska, takže časovo budem  dosť vyťažený aj s jedným mužstvom.

o V Petržalke hrávate druhý rok, cítite sa tu ako doma?

Na pravom brehu Dunaja nám vedenie hokejového klubu na čele s Lukášom Machalom, Martinom Pinčekom a Jozefom Pinčekom vytvorilo výborné podmienky na svoju činnosť. Vo všetkom nám vychádzajú v ústrety. Tu trénujeme a hrávame majstrovské zápasy.  Je o nás dobre postarané, cítime sa tu viac ako doma. Hracie dni sú rôzne, záujemcovia o túto súťaž nájdu rozpis zápasov na webovej stránke www.euhl.eu. Táto liga sa hráva väčšinou večer,  aby mohli študenti po škole prísť na zápas.

Najbližší program domácich zápasov Diplomats Pressburg: 12.02 (nedeľa): o 14.00 hod UK Praha, 16.02. (štvrtok):  o 19.45 hod Paneuropa Kings, 25.02. (sobota): o 16.00 hod KTH Krynica, 12.03. (nedeľa): o 14.15 UMB Banská Bystrica.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky