INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mestská rada detské ihrisko v Petržalke nepodporí

Mestská rada detské ihrisko v Petržalke nepodporí

Mestská rada hlavného mesta Bratislavy na svojom dnešnom zasadnutí neodsúhlasila prenájom časti pozemku na vybudovanie detského ihriska pre materskú školu na Vyšehradskej ulici v Petržalke. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Klubu pre Bratislavu Lenka Bartová.

Prenajatú časť pozemku na Vyšehradskej ulici by mohla využívať škôlka, ktorá je v blízkosti pozemku. Ako uviedla Bartová, ide o vybudovanie detského ihriska a pieskoviska na trávnatej ploche, ktorá je v súčasnosti zdevastovaná a nikto ju nevyužíva. Väčšina poslancov mestskej rady ale tento návrh odmietla podporiť. „Jednanie poslancov sa mi zdá nepochopiteľné. Ak existuje niekto, kto chce zveľadiť nevyužívaný a zdevastovaný priestor a vytvoriť na ňom zmysluplný projekt, ktorý by slúžil deťom priľahlej materskej školy, nerozumiem, prečo takýto zámer nepodporíme,“ povedal člen Mestskej rady a Klubu pre Bratislavu Slavomír Drozd. „Klub pre Bratislavu dôrazne protestuje proti tomu, aby mesto neumožnilo uskutočniť akýto chvályhodný zámer,“ dodal predseda Klubu Martin Borguľa. Zámer prenajať pozemok a vybudovať na ňom detské ihrisko obhajuje aj starosta Petržalky Vladimír Bajan. „Rozhodne som za to, aby mestská rada schválila toto uznesenie, a tým podporila dobrý zámer. Prenájmom bude tento pozemok rekultivovaný a môže slúžiť dobrému a zmysluplnému účelu,“ uviedol na záver Bajan.

Členmi mestskej rady sú starostovia všetkých sedemnástich mestských častí, desať poslancov mestského zastupiteľstva a traja viceprimátori.

 • Lydia

  Clanok je zavadzajuci a plny nepravdivych informacii. Vyobrazeny a popisany pozemok a objekt v nom nebol predmetom ziadosti o prenajom pozemku, ktory si spolocnost Kids Paradise – prevadzkovatel sukromnej skolky podala a ktory Mestska rada neodsuhlasila.
  V tomto ucelovom clanku je pouzita fotografia priestoru – objektu byvalej MS Vysehradska, ktoru ma momentalne zverenu Mestska cast Petrzalka a s ktorej rekonstrukciu co nevidiet Mestska cast Petrzalka zacne. Ziadost o prenajom pozemku pre sukromnu skolku Kids Paradise sa tyka uplne ineho pozemku, ktory sa nachadza cca 150 metrov od objektu na fotografii – a je medzi 2 hlavnymi cestami – tahmi – Panonska a Jantarova cesta pri novostavbach – tzv. oranzovy a zlty dom a nie vo vnutrobloku Vyšehradska ako uvadza clanok.
  Sucasny priestor, ktoreho najlukrativnejsia cast je predmetom prenajmu tzv. „luka Vysehradska“ (pri byvalej otocke MHD) je v perfektnom udrziavam stave riadne koseny so vzrastlymi stromami a nie je zniceny ci inak znehodnoteny, ze by ho bolo potrebne rekultivovat ba prave naopak vdaka sucasnemu stavu je aktivne vyuzivany velkym mnozstvom obyvatelov z celeho sirokeho okolia.
  A prave na tomto pozemku – lúke (a na jej najlukrativnejsej casti v strede pozemku, na ploche 510 stvorcovych metrov) medzi Jantarovou a Panonskou cestou chce spolocnost Kids Paradise vybudovat vyhradne sukromne, uzamknute ihrisko, oplotene vysokym plotom, ktore bude vyuzivane iba pre klientov – deti sukromnej skolky Kids Paradise – Vysehradska a nebude do neho umozneny vstup verejnosti. A prave tento zamer Mestska rada neodsuhlasila, nakolko obyvatelia okolia si praju zachovanie tohto verejneho priestoru pre vsetkych nie iba pre vyvolenych – par deticiek zo sukromnej skolky Kids Paradise, a to navyse ak je pre potreby sukromnej skolky k dispozicii vo vzdialenosti 150 m nove zrevitalizovane verejne detske ihrisko, ktore mozu a podla vyjadrenia konatelky spolocnosti maju zaujem s detickami vyuzivat.

 • elen

  Borgula @ Bajan @ Drozd by sa mali pri prenajmoch pozemkov radit najprv z obyvatelmi, ktori zelen vyuzivaju
  az potom predkladat prenajmi na sukromne ucely. Sukromna spolocnost
  ktora skolku prevadzkuje netrva na tomto pozemku ale sa chce dohodnut na
  rozsireni jestvujuceho ihriska. Traja poslanci SMERu hraju na city volicov, ale nevypoculi si ani len nazor obyvatelov ani vedenia skolky.

 • Lena

  V lete chodili vencit deticky z KidsParadise na verejne ihrisko na Budatinskej ulici. Staci zainvestovat do tohto existujuceho ihriska, rozsirit ho a miesta bude pre vsetkych dost..

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky