INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Sobáš v balóne?

Sobáš v balóne?

A na Slovensku? Veru aj u nás je už takmer všetko možné. Pravda, ak nezasiahne „vyššia moc“ – v tomto prípade počasie… Hoci február nie je mesiacom lásky a svadbám zima tiež veľmi nepraje, môže byť ideálny na ich plánovanie a prípravu – napríklad aj v podobe svadobného veľtrhu. Jeho usporiadatelia sa tohto roku rozhodli urobiť z neho ešte väčšie lákadlo aj nevídanou atrakciou – svadbou v balóne. Osmy február 2013 sa mal práve vďaka nej zapísať do Slovenskej knihy rekordov. A keďže sa podujatie konalo v Petržalke, úloha sobášiacej pripadla petržalskej matrikárke Kristíne Majorovej, ktorá v ústretovosti občanom takmer nepozná hranice…

Matrikárkou ste už celé 4 desiatky rokov, z toho 35 v Petržalke – ste teda, ako sa vraví, za každý špás?

Sobáš nie je žiadny špás, je to jedno z najvážnejších životných rozhodnutí, ale naozaj si myslím, že svadobný deň by mali mladomanželia prežiť podľa ich predstáv a my sa im v tom snažíme vyjsť v ústrety, ak je to len trochu možné. Sobášime na lodiach, v parkoch, reštauráciách… Ľudia majú dnes iné nároky ako v minulosti, no, samozrejme, vždy dbáme na to, aby bol obrad dôstojný.

Spolu s pani matrikárkou sa na sobáš v balóne pripravovala aj sobášiaca poslankyňa Ľudmila Farkašovská.

Nebojíte sa výšok?

Bojím… ale som aj trochu dobrodružný typ. V balóne som ešte neletela a moja obava bola najmä aby sme doslova neuleteli. Organizátori to však mali premyslené – balón by fixovali lanom.

Napokon však zo sobáša v balóne bol sobáš v balónovom koši…

Nafúknuť a vypustiť 30-metrový balón nie je maličkosť ani v bezvetrí a bezpečnosť je, pochopiteľne, na prvom mieste. Skrátka zasiahla „vyššia moc“ – tentoraz v podobe vetra. Ale aj sobáš v koši bol zážitok. Už len sa doň vôbec dostať, najmä pre nevestu v svadobnej róbe. No s pani matrikárkou sme to napokon ako vždy zvládli a už teraz sa tešíme na prvý slovenský sobáš v balóne, lebo organizátor to nevzdáva a chce to s nami skúsiť znovu – samozrejme, s iným párom.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky