INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Psičkári sa opäť vyfarbili

Psičkári sa opäť vyfarbili

Keď sa roztopil sneh, vyplávala na povrch nielen pod ním ukrytá špina, ale aj ľahostajnosť psičkárov. Chodníky sa zmenili doslova na prekážkové dráhy. Kto si nechcel znečistiť obuv, bol nútený skackať po nich ako kozľa. Cestu mu totiž zahatala tu kopa šúľkov, ktoré predtým prešli tráviacim ústrojenstvom statného psiska, alebo hnedá mazľavá hmota, do ktorej už akýsi nepozorný chodec stúpil.

Mnohí majitelia chlpáčov sa zrejme nazdávali, že ak sa ich domáci maznáčik vykadí na sneh nakopený popri naúzko odhrnutých chodníkov, výkal sa vyparí, prípadne odtečie do blízkeho kanála vedno so snehom. Keby boli Majkou z Gurunu, niet sa čo čudovať. Väčšina z nich však na planéte Zem žije s najväčšou pravdepodobnosťou od narodenia, a tak by mali vedieť, že po 12-tisíc psíkoch – toľko ich podľa odhadov je v Petržalke – jednoducho treba upratať. Výhovorka, že pri košoch chýbali vrecká, neobstojí. V každej domácnosti je habadej mikroténových vrecúšok, napríklad z nákupov v hypermarketoch. Celý šúlec si za pár centov možno aj bežne kúpiť.

Od prvého dňa, keď som sa stala psičkárkou, som pochopila, aké sú moje základné povinnosti spojené s chovateľstvom. Patrí medzi ne aj zbieranie exkrementov po novom členovi našej panelákovej rodiny – bez ohľadu na to, či je jar, jeseň, leto či zima. Napokon o tom jasne hovorí aj zákon. V Petržalke je navidomoči potrebné, aby jeho plnenie začali príslušné zložky seriózne kontrolovať a v prípade jeho porušenia neporiadnikov aj sankcionovali. Aj keď sa situácia na sídliskách za posledné roky v tomto smere zlepšila, stále je čo naprávať.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky