INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Štúrovo pero poputovalo do Petržalky

Štúrovo pero poputovalo do Petržalky

V dňoch 22. a 23. apríla sa uskutočnilo vyhodnotenie 21. ročníka celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero v rámci XXX. ročníka Štúrovho Zvolena. Túto súťaž sme si, samozrejme, nemohli nechať ujsť, a preto sme po štvrtý raz prezentovali náš časopis Reflekt z Internátu Vranovskej 4, a to úspešne.
V skorých ranných hodinách dvaja reprezentanti redakčnej rady, Anna Pernischová a Viktor Kocsis, cestovali vlakom smerom do Zvolena s veľkými nádejami. Skoro 4-hodinovú cestu  naplno využili prípravami na obhajobu študentského časopisu. V Mestskej knižnici ich čakal náročný a dlhý deň. Viedli rôzne diskusie a workshopy na témy ako budúcnosť žurnalistov, ako sa presadiť v tejto branži a ako uspieť. O svoju novinársku skúsenosť sa podelil aj major  Martin Farkaš, príslušník Ozbrojených síl SR. No, to najťažšie ich ešte len čakalo. Svojím kritickým okom sa pozrelo na ich časopis viacero odborníkov, ako napríklad  Jozef Pinka, predseda Občianskeho spoločenstva Štúrov Zvolen, od ktorého si  vypočuli návrhy a detaily na jeho zlepšenie, no hlavne chválu a ocenenie za originalitu a kreativitu či rôznorodosť článkov.

Nasledujúci deň ich čakali ďalšie semináre a ako posledný a hlavný bod programu aj vyhodnotenie tých najlepších, na ktoré sa prišiel pozrieť aj Matthias Settele, generálny riaditeľ TV Markíza, Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky a mnoho ďalších. Vyhodnocovali sa tri kategórie, najlepší časopis zo stredoškolských a z vysokoškolských lavíc a tiež z internátneho prostredia. Redaktorov z Reflektu zaujímala hlavne táto kategória. A dlho nemohli uveriť, že prvé miesto je ich! Tomuto úspechu sa, samozrejme, veľmi potešili a dúfajú, že ich časopis bude čoraz lepší.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416