INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Darovali sme hračky

Darovali sme hračky

Tento rok sme po prvý raz pripravili akciu Daruj hračku kamarátovi úplne inak, než roky doteraz. V DK Zrkadlový háj sme 3. decembra zorganizovali DAJ-BER- DEŇ. V jeden deň mohli Petržalčania hračky priniesť a hneď si aj tie, ktoré im padnú do oka, odniesť. Prvými darcami boli deti z Kampina. Bolo to pre nás veľmi emotívne, lebo práve kvôli deťom zo sociálnych zariadení projekt Daruj hračku kamarátovi vznikol. A potom sa s darcami roztrhlo vrece. Prišli zástupcovia škôl, ale aj deti s rodičmi, či starými rodičmi. Väčšina z nich darčeky priniesla, ale mnohí si ich aj odniesli. A bolo z čoho vyberať! Ako každý rok aj teraz prevažovali plyšáky, ale priniesli ste aj autíčka, bábiky, rôzne spoločenské hry, knihy. Medzi darčekmi sa objavili aj korčule, kolobežka, školské tašky, oblečenie a dokonca aj detský notebook.

kočky s plyšákmi

Boli sme radi, že sme potešili tehotnú mamičku, ktorá si tak čo-to už vybrala pre svoje ešte nenarodené dieťatko, ale vybrali si aj jej dve deti, ktoré prezradili, že vďaka tejto akcii budú mať oveľa krajšie Vianoce. Slzy v očiach mala mamička, ktorej v ten deň ukradli peniaze, čo mala prichystané na darčeky pre deti. Najmilším návštevníkom bol ale určite malý Filipko, ktorý vyskúšal azda všetky autíčka a pohral sa takmer so všetkými hračkami, ktoré Petržalčania priniesli.

chlapček s hasičským autom

„Ja som mala v Petržalke pekné detstvo, bolo viac ihrísk, viac času sme trávili vonku,“ povedala nám Dominika z Gymnázia Einsteinova. Decká z tejto školy nosia hračky pravidelne. „My sme z nich už vyrástli a keď vieme, že niekoho potešia, tak sa ich radi vzdáme,“ dodala Dominika. Je super na vlastné oči vidieť, aké sú tie deti šťastné a koľko ich tu je!“ Iniciátorkou toho, aby stredoškoláci darovali svoje hračky je pani profesorka Chrenová. Založila aj krúžok dobrovoľníctva, študenti sa zapájajú do rôznych charitatívnych akcií, organizujú rôzne zbierky. V Zrkadlovom háji sme ani zďaleka nerozdali všetky hračky. Tie, ktoré zostali, sme odniesli do detských domovov, sociálnych zariadení, ale aj deťom, ktorých rodičia si nemôžu dovoliť hračky kupovať.

mala čertica

Všetkým ďakujeme za úžasné popoludnie, kde sme na vlastnej koži zažili, aké je krásne vidieť, že má niekto radosť práve z mojej hračky. Mená darcov nájdete TU.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky