INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Profesionálni tréneri rozhýbali tisícky detí

Profesionálni tréneri rozhýbali tisícky detí

Školský rok je už v plnom prúde a s ním aj výučba zábavnejších, či menej obľúbených predmetov. Medzi predmety, ktoré dokážu vyvetrať myseľ a dobiť telo energiou, patrí telesná výchova. No už niekoľko rokov prevláda názor, že športujúcej mládeže či detí je málo a dôvodov, prečo je to tak, viac. Jedným z nich je vybavenie škôl, ale aj motivácia detí k pohybu ako takému, k vytrvalosti alebo zručnosti. Aj preto vznikol projekt Rozhýb svoju školu, ktorý pod vedením trénerov z Octago rozhýbal tisícky detí počas Európskeho týždňa pohybu. Do projektu sa zapojila aj Iniciatíva Všetko s mierou.

Projekt „Rozhýb Svoju Školu“ odštartoval svoje turné v školách začiatkom septembra. Cieľom bolo priviesť deti k športu a k rozvoju telesnej kondície priamo v školách. „Deti majú dnes oveľa menej pohybu, a preto im chceme ukázať a naučiť ich čo najviac základných cvikov, netradičných športov a motivovať ich hýbať sa. Prvé návštevy škôl nás veľmi potešili. Deti majú zo športu radosť a dobrý pocit. Pre nás je to príležitosť odovzdať naše vedomosti ďalej a ukázať im, že pohyb by mal byť súčasťou každého ich dňa,“ hovorí Dušan Matuška, spoluzakladateľ zastrešujúcej spoločnosti OCTAGO. Profesionálni tréneri si pre deti pripravili nielen rozcvičku, ktorá pozostávala z jednoduchých cvikov, ale aj niekoľko ukážok zo strečingu alebo funkčného tréningu, kedy deti mohli vyskúšať cvičenie s vlastnou hmotnosťou. Popri tom bola pre deti vytvorená aj kreatívna či náučná zóna, kde dostali okrem iného aj  základné tipy, ako sa zdravo stravovať.

Súčasťou niektorých zastávok v školách boli aj diskusie o pitnom režime a správnej hydratácii. Túto parketu zastrešuje Iniciatíva Všetko s mierou. „Deti sú veľmi citlivá skupina. No zároveň veľmi zvedavá. Dostávame množstvo otázok spojených s pitným režimom či stravovaním a športom. Sme prekvapení, čo všetko deti zaujíma a najmä, ako veľmi ich to  zaujíma. Samozrejme, záujem či nezáujem o šport a zdravý životný štýl vychádza často z rodiny, kde môžu byť pozitívnym príkladom rodičia alebo súrodenci. Tiež ale veríme, že práve projekty ako Rozhýb svoju školu dokážu naštartovať chuť aj u tých, ktorí zatiaľ trávia voľný čas len pri počítači,“ povedala Lucia Morvai, výkonná riaditeľka Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku. Deti sa najčastejšie pýtali na to, kedy piť, koľko, ale aj aké nápoje. Čo si dopriať večer, čo počas dňa a ako si napríklad doplniť tekutiny počas tréningu, v prípade, že aktívnejšie športujú.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky