INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Zdravá strava na každý deň

Zdravá strava na každý deň

Aj ZŠ Pankúchova 4 sa zapojila do súťažno-vzdelávacej aktivity Hovorme o jedle. Aktívne sme sa zapojili do každej dennej témy. Pondelok  sa niesol v znamení hesla „Chlieb, ryža a obilniny základné sú potraviny,   k tomu tanier zemiakov, to je strava školákov“. V škole rozvoniaval čerstvý  chlieb, ktorý si upiekli prváci so svojou pani učiteľkou.  Siedmaci sa vybrali za vôňou chleba priamo do pekárne, aby zistili, ako sa dostáva čerstvé pečivo na pulty obchodov.  Iné triedy tvorili básne,  maľovali alebo si na chlebík pripravili zdravú nátierku.

V utorok  pokračovalo ovocno-zeleninové básnenie, počítanie, spievanie  či kreslenie. V každej triede žiaci chrúmali mrkvičky, kaleráby, reďkovky, jabĺčka, hrozno alebo mandarínky. Niektoré triedy si privstali, aby svojim spolužiakom pripravili  chutnú a hlavne zdravú ovocnú desiatu. Aj mlieko a mliečne výrobky sú pre naše zdravie nenahraditeľné, takže v stredu  nechýbali jogurty, mlieko  a syry. Piataci si urobili ochutnávku kravského a kozieho mlieka a žinčice.

žiaci

 

Žiaci využili aj prázdne obaly, škatule od mlieka či tégliky od jogurtov a vytvorili z nich pyramídy, ale aj kravičky. Vo štvrtok sa deviataci zahrali na mäsko a rybku na vandrovke  a za pomoci krátkeho sloganu: „Mäso, ryby, vajcia, strukoviny rozdajú nám bielkoviny“ zdôrazňovali v triedach prvého stupňa ich význam pre človeka. Piatok bol sladký a medový deň. Žiaci získali zaujímavé informácie od pána medára- včelára, ktorý k nám prišiel na besedu, ale aj z besedy v Lige proti rakovine. Zo získaných informácií vznikali postery, projekty a náučné nástenky. Mladší žiaci sa zabávali v „medových dielničkách“, skúmali cukor a med, prezentovali svoje projekty.

žiaci ovocie

 

Týždeň zdravej výživy sme ukončili rozhlasovou reláciou, v ktorej žiaci pripomenuli Svetový deň výživy a opäť zdôraznili, že  výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje   zdravie,  a preto si zaslúži našu pozornosť.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201