INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Plánovaná MŠ na Vyšehradskej by priniesla 150 nových miest

Plánovaná MŠ na Vyšehradskej by priniesla 150 nových miest

Rekonštrukcia objektu a areálu bývalej škôlky na Vyšehradskej v bratislavskej Petržalke bude stáť podľa predpokladov takmer 800-tisíc eur. Po rekonštrukcii by však mohla budúca prevádzka materskej školy, ktorá vznikne na tomto mieste, rozšíriť kapacitu škôlok v Petržalke o takmer 150 nových miest.

Pracovníci Miestneho podniku verejnoprospešných služieb v Petržalke už začali s čistením areálu a orezávaním náletových drevín. Areál tak chcú sprístupniť pre dôkladnejšiu obhliadku pri príprave investičného zámeru. Budúci týždeň pracovníci vyvezú z areálu odpad. “Zatiaľ by som to odhadol na osem veľkokapacitných kontajnerov, ale ak počítame s ďalším dočisťovaním vnútorných priestorov budovy, bude to možno aj viac,“ uviedol Richard Uhrín z miestneho podniku verejnoprospešných služieb.

Bratislavskí mestskí poslanci začiatkom októbra zverili pozemok aj s budovou do správy Petržalky s podmienkou, že tu opäť zriadia škôlku. Mestskú budovu Petržalka nesmie predať ani prenajať, ak ju prestane využívať, musí ju vrátiť hlavnému mestu. Budova bývalej škôlky je pritom už dlho nevyužívaná. Hlavné mesto v minulosti uvažovalo, že by mohli budovu vo svojom vlastníctve využiť ako krízové centrum pre bezdomovcov. Proti tomu sa však postavili obyvatelia z okolia, ktorí v lete spísali petíciu, aj petržalský starosta Vladimír Bajan. Ako uviedol poslanec mestského aj petržalského zastupiteľstva Oliver Kríž, ľudia sa búrili aj preto, že ide o objekt bývalej materskej školy a momentálne je situácia s miestami pre deti v petržalských škôlkach katastrofálna.

V zriaďovateľskej pôsobnosti Petržalky je v súčasnosti 19 materských škôl, ktoré navštevuje 2 422 detí.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky