INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Veselé tekvičky

Veselé tekvičky

Obdobie jesene a babie leto opäť prilákalo každého z nás nielen do prírody pokochať sa farebnosťou stromov, príjemným počasím a nazbierať si prírodniny rôzneho druhu, ale uskutočniť aj stretnutie rodičov s ratolesťami. Stromy so svojimi nádhernými farbami, hrajúcimi všetkými odtieňmi od žltej až po hnedú a príjemné teplé slnečné počasie opäť milo privítali deti z Materskej školy na Šustekovej ulici, spolu s ich rodičmi počas Jesenného tvorivého popoludnia, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch materskej školy. Škvrnky, Drobčekovia, Bublinkáči a Medvedíky, ako sa deti v materskej škole volajú, nedočkavo vchádzali do svojich tried, kde ich rovnako ako vonku čakalo množstvo farieb a vôní v podobe ovocia, zeleniny a rôzneho iného prírodného materiálu, pripraveného na výrobu jesenných dekorácii. Nesklamali ani rodičia, ktorí prispeli tekvicami rôznych tvarov, veľkostí a farieb.

Všetkých milo a srdečne privítali triedne pani učiteľky. Vyjadrili veľkú radosť, že sa rodičia zišli v takom veľkom počte. Spoločne všetkým zaželali veľa nápadov, tvorivosti, fantázie a hlavne usilovné a šikovné ruky. Následne sa všetci pustili s veľkým elánom do práce. Pri práci sa ozýval smiech, radosť a spev detí v jesennej atmosfére. Veselé a usmiate tváričky detí sa chválili šikovnosťou a pomocou rodičov. Nikto nesedel v kúte, každý prispel nápadmi. Miestami sa zdalo, že pani Fantázia sedí priamo v triedach a len tíško sa pozerá na tie krásne výrobky. Množstvo jabĺčok, hrušiek, mrkvičiek, tekvíc, gaštanov konárikov a vetvičiek sa menilo pod šikovnými rukami na nádherné dekorácie, figúrky či zvieratká, ktoré svojou nápaditosťou a precíznosťou zhotovenia mohli smelo konkurovať tým, ktoré vídame v obchodoch alebo kvetinárstvach.

Učiteľky síce vyhlásili, že najkrajšie výrobky budú sladko odmenené, no nakoniec bolo také ťažké vybrať ten najkrajší výtvor, že sa rozhodli odmeniť každého. Aj toto stretnutie v materskej škole potvrdilo, že sú šikovné nielen deti, ale aj ich rodičia, preto sa už teraz všetci spolu tešíme na ďalšie tvorivé stretnutie.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201