INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Juniorky z Juventy doviezli zlato z ME

Juniorky z Juventy doviezli zlato z ME

 So skvelým úspechom z ME v Showdance, ktoré sa konali cez víkend v Petrohrade pod záštitou IDO /International Dance Organization/, sa včera v noci vrátila domov časť početnej slovenskej výpravy. Tanečníci slovenskej reprezentácie zo súborov Juventa Bratislava, Jessy Vavrišovo, Haló haló Bratislava a Lentilky Žilina si domov priviezli spolu 2 zlaté, 3 strieborné a 4 bronzové medaile.

      V kráľovskej disciplíne, vo formácii, v kategórii juniorov dominovali dievčatá z tanečného súboru Juventa Bratislava. 23 junioriek vo veku 12-15 rokov si skvelým výkonom vybojovalo najcennejšiu zlatú medailu. Formácie sa tešia v  showdance najväčšej obľube a patria k najnáročnejším tímovým disciplínam. Juniorky z Juventy predviedli špičkový výkon v choreografii „Znamenia zverokruhu“ z autorskej dielne trénerky a choreografky Juventy Eriky Šimonovej.

Medailistky z Juventy
Medailistky z Juventy

„Formácie sa tešia veľkej popularite a obľube medzi tanečníkmi aj porotcami. Pre divákov je to zároveň najzaujímavejšia disciplína. V symbióze a sa na pódiu pohybuje 8-24 tanečníkov, čo je náročná úloha nielen pre tanečníkov, ale aj pre choreografa a trénera,“ povedala Erika Šimonová z bratislavskej Juventy.

formacia-juniroky-znamenmia-zverokruhu-zlata-medaila

Aj vo formácii v detskej kategórií kraľovali slovenské tímy – Haló haló si odviezlo domov striebro a Juventa bronz. Haló haló sa tak v tejto disciplíne medailovo presadilo druhýkrát po sebe a tanečníčky z  Juventy sú ziskom tohto kovu medailové už tretí rok po sebe. Okrem formácií si Juventa vybojovala striebro za skupinu „Roll over Bethoven“ v detskej kategórii a bronz za skupinu „Nákaza“ v hlavnej vekovej kategórii. Súbory Haló haló a Jessy Vavrišovo doplnili zbierku o úspechy s malými choreografiami. Slovenská hymna zaznela ešte raz pre duo sestier Olejárových v hlavnej vekovej kategórii, bronz si vybojoval Filip Molnár medzi juniorskými sólistami a rovnako sa darilo aj Zuzane Trojákovej, ktorá vytancovala bronzovú medailu medzi sólistkami hlavnej vekovej kategórie.

Erika Šimonová z Juventy, Alena Majerníková z Jessya a gen.konzul Augustín
Erika Šimonová z Juventy, Alena Majerníková z Jessya a gen.konzul  Augustín Čisár

Početná slovenská výprava sa počas súťaže stretla aj s generálnym konzulom SR v Petrohrade pánom Augustínom Čisárom, ktorý prišiel slovenské tímy povzbudiť,  pozdraviť a nakoniec aj pogratulovať víťazom.

Slovenská výprava sa v novembri zúčastní majstrovstiev sveta v nemeckej Riese, kde bude bojovať o ďalšie cenné umiestnenia.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky