INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Flash Move na Gessayovej

Flash Move na Gessayovej

Do Európskeho týždňa športu sa zapojili aj žiaci v Základnej škole na Gessayovej ulici. V škole už tretí rok úspešne pracuje krúžok rope skipping, preto sme sa  druhýkrát zapojili do aktivity Flash Move – natočenie videa s tanečnou choreografiou, ktorá je rovnaká pre celú Európu.

Spoločne s nami pred Euroveou tancovali naši kamaráti z Nového Jičína  a tréneri  rope skippingu z Rakúska, Maďarska, Talianska a Čiech.  Mali sme tú možnosť, že nás na workshope učili a trénovali tí najlepší. Boli to skokani a zároveň tréneri z Rakúska, Maďarska, Talianska a Nemecka. V telocvični boli okrem našich aj deti z Nového Jičína, Vsetína, Považskej Bystrice a deti z Bratislavy.

gessayova

Za túto možnosť ďakujeme pani Hadovej, ktorá celú akciu na Slovensku organizačne v spolupráci s našou školou zabezpečila. Všetci sme prežili zaujímavé, i keď fyzicky náročné, popoludnie. Deti sa toho veľa naučili, prekonávali počiatočné neúspechy a tréneri ich povzbudzovali k trpezlivosti úsmevom a vtipom. Deťom i dospelým sa ťažko lúčilo so zábavou, s kamarátmi a nadšencami pre tento druh športu.

Úžasné, športom nabité víkendové dni mali pokračovanie a ukončenie v pondelok. Päť trénerov predviedlo žiakom školy počas tretej  a štvrtej vyučovacej hodiny svoje športové zručnosti, úžasné vystúpenie so švihadlami plné pohybových trikov, gymnastiky a obratnosti. Špeciálny zážitok sme mali z vystúpenia Benjamina Schmitza, majstra sveta v rope skipping. Na záver umožnili žiakom vyskúšať si spoločne s nimi skákanie medzi dvoma veľkými švihadlami. Zažili sme pekný športový víkend a už sa tešíme na ďalšie spoločné dni naplnené pohybom a zábavným športom.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201