INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Z budovy na Vyšehradskej v Petržalke bude opäť škôlka

Z budovy na Vyšehradskej v Petržalke bude opäť škôlka

BRATISLAVA 8. októbra (SITA) – Z bývalej škôlky na Vyšehradskej ulici v bratislavskej Petržalke bude opäť zariadenie pre deti. Bratislavskí mestskí poslanci dnes zverili pozemok aj s budovou do správy Petržalky s podmienkou, že v objekte bude opäť zriadená škôlka. Mestskú budovu Petržalka nesmie predať ani prenajať, ak ju prestane využívať, musí ju vrátiť hlavnému mestu.

Budova bývalej škôlky je už dlho nevyužívaná, hlavné mesto v minulosti uvažovalo, že by mohli budovu vo svojom vlastníctve využiť ako krízové centrum pre bezdomovcov. Proti tomu sa však postavili obyvatelia z okolia i petržalský starosta Vladimír Bajan. Nespokojní občania v lete spísali petíciu, v ktorej protestovali proti zriadeniu centra pre bezdomovcov v budove bývalej škôlky na Vyšehradskej. V petícii tiež žiadali, aby bola budova opäť využívaná ako materská škola. „Ľudia sa búrili aj preto, že ide o objekt bývalej materskej školy a momentálne je situácia s miestami pre deti v petržalských škôlkach katastrofálna,“ uviedol poslanec mestského i petržalského zastupiteľstva Oliver Kríž, ktorý stojí za petíciou. Ako dodal, len tento rok nemohla mestská časť vyhovieť až 600 žiadateľom o miesta v petržalských škôlkach.

Budovu bývalej škôlky teda bude po novom spravovať Petržalka, podmienkou je, že tam opäť zriadi škôlku. To budú musieť neskôr ešte odobriť petržalskí poslanci. Oliver Kríž verí, že so schválením škôlky v petržalskom zastupiteľstve problém nebude. „Súčasný starosta Bajan už viackrát žiadal hlavné mesto o definitívne odsúhlasenie nejakej budovy pre materskú školu. Minimálne jednu Petržalka potrebuje,“ uviedol Kríž s tým, že aj keby sa po novembrových voľbách zmenilo vedenie mestskej časti, ktorýkoľvek starosta bude musieť riešiť zlú situáciu s miestami v petržalských škôlkach. Pred tým, ako sa z budovy opäť stane škôlka, bude ju treba ešte zrekonštruovať.

V zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti je v súčasnosti 19 materských škôl, ktoré navštevuje 2 422 detí.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky