INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Keď niečo vzniká….

Keď niečo vzniká….

Vždy, keď niečo nové vzniká, najmä u nás na Slovensku, tak sa na to okolie pozerá ako na niečo, čo NEVZNIKNE…. Neviem, prečo to tak je, ale ja mám takú skúsenosť. Existujú však výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. …
Teraz trošku konkrétnejšie. Pred piatimi rokmi sme s priateľmi založili občianske združenie Moonlight camp, lebo sme sa intenzívne začali venovať práci s deťmi – inkluzívnemu vzdelávaniu a podpore nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich integrácii do prostredia „zdravého“. Okrem letných táborov sme začali počas školského roka organizovať kurzy herectva, hip-hopu, prvej pomoci, neskôr sme kurz premenovali na sebazáchovu a pridali kurz kreativity. K týmto kurzom sme ešte pridali jarné sústredenie, veľkú celodennú rodinnú akciu na MDD, divadelné predstavenie a celé sme to nazvali NA PALUBE JEDNOROŽCA.
Projekt veľmi ambiciózny, no keď sme kohokoľvek požiadali o pomoc, akoby sme narazili na nejakú oceľovú platňu. Akoby neverili, že v dnešnej dobe je niečo také vôbec možné zrealizovať. No, pokiaľ veríte tomu, čo robíte, tak je to len otázka času, že niekoho pre svoju myšlienku nadchnete. Nám sa to podarilo a jeden z prvých, ktorému sa myšlienka projektu zapáčila, bol starosta Petržalky Vladimír Bajan. Zapáčila sa mu až natoľko, že ju nielen že podporil, ale prevzal nad projektom aj záštitu.
Dnes pripravujeme už štvrtý ročník tohto projektu a, ako inak, opäť pod záštitou starostu Bajana a môžeme hrdo rekapitulovať. Za tri ročníky absolvovalo kurzy, jarné sústredenie a ďalšie aktivity spojené s projektom Na palube jednorožca spolu viac ako štyridsať nadaných petržalských detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Na poslednej akcii na MDD v Sade Janka Kráľa sa zúčastnilo viac ako 6 000 ľudí.
Ďakujeme, pán starosta, že ste pred štyrmi rokmi uverili nášmu projektu NA PALUBE JEDNOROŽCA. Veríme, že satisfakciou pre vás sú nielen „štatistické čísla“, ale najmä radosť v očiach detí, ktoré s nami projekt absolvovali.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky