INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ako v mravenisku

Ako v mravenisku

Je sobota ráno – štvrtý október. Pre mnohých ľudí vytúžený začiatok víkendu s vopred naplánovanými aktivitami, pre mnohých čas na oddych a na leňošenie.
V tento víkendový čas smerujú moje kroky do materskej školy.
Ručičky na hodinkách sa neúprosne približujú k deviatej hodine a pred školskou bránou sa stretávam s prvým rodičom. Po chvíli sa areál školského dvora zapĺňa ďalšími rodičmi, ich deťmi navštevujúcimi materskú školu a zamestnancami školy. Je nás stále viac, neverím vlastným očiam koľko rodičom prišlo. Nastal čas začať. V areáli to vyzerá ako vo veľkom a dobre organizovanom mravenisku, v ktorom každý mravček veľmi dobre vie, čo má robiť. Oteckovia sa s obrovským nasadením pustili do opráv drevených hrových prvkov, lavičiek… Mamičky s radosťou maľovali oplotenie a jeden šikovný otecko vymaľoval vonkajšie steny budovy krásnymi obrázkami označujúcimi logá jednotlivých tried. Oživením pri práci boli decká, ktoré strávili dopoludnie plné hrami a nadväzovaním nových priateľstiev. Pri práci a hre nám všetkým poriadne vytrávilo a vďaka naším šikovným maminkám nebola núdza ani o občerstvenie. Na výber bolo všetko možné aj nemožné. Pripravené sme mali švédske stoly, stačilo si len vybrať.
Čas uteká, práca sa pomaličky chýli ku koncu, školský areál ožil, znovu je o niečo krajší a atraktívnejší pre hru a pohybové aktivity našich malých športovcov. Všetkým zúčastneným, ktorí odviedli poriadny kus práce patrí veľké ĎAKUJEM. Osobitne ďakujem členom výkonného výboru rodičovského združenia, hlavne Miroslavovi Gendešovi a Miloslavovi Ofúkanému za osobný vklad, organizačné zabezpečenie, nákup tovaru a samotnú propagáciu akcie.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201