INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Mladí hrali šach

Druhý rok po sebe usporiadal Slovenský šachový zväz v spolupráci s Centrom voľného času Gessayova 6 Obvodné majstrovstvá v šachu pre žiakov a žiačky základných škôl a prvého stupňa osemročných gymnázií, ktoré sídlia v obvode Bratislava V. Kapacita priestorov CVČ bola takmer úplne využitá, na majstrovstvách sa zúčastnilo 33 chlapcov a 5 dievčat z ôsmich škôl. Oproti minulému roku pribudli dvaja účastníci.

Titul školského majstra okresu obhájil hlavný favorit, siedmak Jakub Krajčovič, jediný zástupca zo ZŠ Pankúchova 4. V sedemkolovom turnaji, ktorý sa hral švajčiarskym systémom, zaznamenal suverénne víťazstvo so 100-percentným ziskom -7/7 – a náskokom celého bodu. Ďalšie dve medaily brali mladší žiaci ZŠ Gessayova 2, 9-roční spolužiaci Michal Barnáš (2. miesto) a Marek Škrinár (3. miesto). Obaja získali 6 bodov, keď podľahli len celkovému víťazovi, no ostatných 6 partií vyhrali. O kove vyššej ceny, ktorý len veľmi tesne získal Michal, rozhodli pomocné kritériá. Všetci traja hráči si zaslúžene vybojovali postup do krajského kola.

mladí šachisti

V súťaži dievčat už druhý rok nemá konkurenciu iba 7-ročná druháčka Simonka Barnášová zo ZŠ Gessayova 2. V dvojkolovom uzavretom turnaji porazila každú zo svojich štyroch súperiek oboma farbami a získala všetky možné body – 8/8. Druhá skončila so ziskom 5/8 Kristína Hrbeková zo ZŠ Černyševského 8, tretia bola Helena Loefflerová, najlepšia z troch Rusovčaniek zo ZŠ s MŠ Vývojová 228 Rusovce. Diplom pre najlepšiu školu, ktorú určil súčet bodov najlepšieho chlapca a dievčaťa, získala zásluhou súrodencov Barnášovcov s veľkým náskokom ZŠ Gessayova 2, ktorá získala 14 bodov, pred ZŠ Černyševského 8 (9 b.) a ZŠ s MŠ Vývojová 228 Rusovce (7,5 b.). Prví traja chlapci a prvé tri dievčatá postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 20. novembra (streda) v priestoroch Kultúrneho centra Fontána na Ožvoldíkovej ulici 12 v Bratislave-Dúbravke.

Celkové výsledky súťaže možno nájsť aj na stránkach:

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416,  0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201