INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Keď tínedžeri môžu za všetko …

Keď tínedžeri môžu za všetko …

Petržalskí tínedžeri združení okolo sídliskového skateparku na Markovej ulici majú niekoľkoročné skúsenosti nielen so športovaním, ale  aj organizáciou celoslovenského podujatia.

Podujatie Scoot Jam sa v petržalskom skateparku nedávno konalo už po piatykrát. Súťaž, v ktorej sa stretávajú kolobežkári z celého Slovenska a prezentujú svoj talent v trikoch voľným štýlom, majú pod palcom „násťroční“ chlapci, ktorí organizáciou podujatia nielen získavajú skúsenosti s komunikáciou alebo časovým manažmentom, ale zároveň sa im takáto forma dobrovoľníctva stáva už teraz devízou do budúceho pracovného života.

Ako hovorí Nikola Richterová z pracovného portálu profesia.sk, dobrovoľníctvo by sa určite nemalo podceňovať. „Je pravda, že na Slovensku nemá také postavenie ako v zahraničí, určite však uchádzačom odporúčame, aby si svoje skúsenosti s dobrovoľníckou prácou napísali do životopisu. To, že sa aktívne zapájali do takýchto činností, totiž môže zamestnávateľovi prezradiť, že tento uchádzač má chuť na sebe pracovať, prípadne pracovať na zlepšení spoločnosti a podobne,“ konkretizuje.

A aké majú skúsenosti samotní organizátori? Museli predsa riešiť komunikáciu s úradmi, sponzormi, pripravovať prezentácie či plagáty, riešiť samotnú logistiku podujatia a podobne. Zo školských lavíc tieto záležitosti ešte poznať nemohli. Vďaka Scoot Jamu však získali oproti svojim rovesníkom niečo navrch.

Svoju prácu odviedli aj terénni sociálni pracovníci z centra KASPIAN nízkoprahovými programami. „V rámci participatívnych aktivít, ktoré KASPIAN realizuje prostredníctvom terénnej sociálnej práce, sa stal hlavným projektom Scoot Jam, kde sa môžu mladí ľudia ukázať ako tvorcovia vlastnej akcie. Aj tento rok sa priučili k množstvu životných či sociálnych zručností a sme na nich nesmierne pyšní. Naša rola spočíva v poradenstve a vedení celého procesu. Napríklad, pri vypĺňaní administratívnych tlačív či nácvikom prezentačných zručností, ktoré potrebovali pri komunikácii s potenciálnym sponzorom,“ spomína Martina Polláková z KASPIANu, ktorý má k mladým bližšie už 20 rokov.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie:  0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201