INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vláčiky fujazdili v ZŠ Dudova 2

Vláčiky fujazdili v ZŠ Dudova 2

V  septembri zorganizovala ZŠ Dudova 2 v spolupráci s modelárskym krúžkom prehliadku modelov železníc. Jej hlavným organizátorom bol náš spolužiak Miroslav Mlynka. Členovia modelárskeho krúžku ukázali žiakom prvého stupňa  modely parných, nákladných aj novodobých vlakov, ktoré boli zasadené do pekného prostredia slovenských hôr. Deti zaujímalo, čo je vo vnútri vláčikov, či sú tam sedadlá a či aj v okolitých domčekoch, ktoré boli po bokoch koľajníc, sú postavičky ľudí. Pred prezentáciou pohybu modelov vlakov na veľkom, asi 15 metrov dlhom koľajisku, sa žiaci dozvedeli mnoho zaujímavého o histórii, ale aj o súčasnosti železníc na Slovensku. Potom to prišlo: za pomoci počítačových programov sa dali modely vláčikov do pohybu: hlásenie zastávok, či iné zvuky vlakov, boli pre našich malých spolužiakov veľkým zážitkom. Po ukončení prehliadky sa žiaci od učiteľov dozvedeli, ako sa majú bezpečne správať na železničných staniciach a na miestach, kde sa križujú vlakové a automobilové  cesty.

modely železníc

Adamko, 2. B: – Bol som zvedavý, ako nákladné vlaky dokážu utiahnuť ťarchu, ktorú prevážajú a páčilo sa mi, ako mi to Miro vysvetlil. Mňa by bavilo robiť s  vlakmi, veď aj doma mám model lietadielka.

Danielka, 2. A: – Páči sa mi, ako sú vláčiky pekne farebné. Bavilo by ma tie ich spúšťať a potom sa na ne pozerať, ako jazdia.

Nikolas, 3. B: – Vláčik – motoráčik sa mi páčil najviac – vyzeral ako autobus. Aj ja by som sa rád venoval takýmto modelom.

Emka, 3. B: – Najviac sa mi páčil tunel, cez ktorý vláčiky prechádzali.

Sophinka, 3. A: – Oceňujem, že si modely vláčikov chlapci urobili sami vo svojom voľnom čase.

Sára Hlavačková, 8. A

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky