INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Z budovy na Vyšehradskej bude zrejme opäť škôlka

Z budovy na Vyšehradskej bude zrejme opäť škôlka

Z bývalej škôlky na Vyšehradskej ulici v bratislavskej Petržalke bude zrejme opäť zariadenie pre deti. Hlavné mesto uvažovalo, že by mohli budovu vo svojom vlastníctve využiť ako krízové centrum pre bezdomovcov, proti tomu sa však postavili obyvatelia z okolia i petržalský starosta Vladimír Bajan. Z budovy chcú škôlku, miest pre deti je totiž v Petržalke málo. Starosta Bajan preto mesto požiadal o zverenie budovy do správy Petržalky, bratislavskí mestskí poslanci by mali o návrhu rokovať už vo štvrtok 25. septembra na zasadnutí zastupiteľstva. Agentúru SITA o tom informoval mestský a petržalský poslanec Oliver Kríž.

Nespokojní občania na čele s poslancom Krížom a občianskym združením Mladá Petržalka ešte v lete zorganizovali petíciu, v ktorej protestovali proti zriadeniu centra pre bezdomovcov v budove bývalej škôlky na Vyšehradskej. V petícii tiež žiadali, aby bola budova opäť využívaná ako materská škola. „Ľudia sa búrili aj preto, že ide o objekt bývalej materskej školy a momentálne je situácia s miestami pre deti v petržalských škôlkach katastrofálna,“ uviedol Kríž s tým, že len tento rok nemohla mestská časť vyhovieť až 600 žiadateľom o miesta v petržalských škôlkach.

Ako informoval Kríž, na magistráte sa dnes k téme zišli petičiari spolu s bratislavským primátorom Milanom Ftáčnikom. Primátor zástupcov petičného výboru informoval, že už na septembrové zastupiteľstvo ide materiál, v ktorom navrhuje zveriť objekt bývalej škôlky na Vyšehradskej do správy mestskej časti Petržalka za účelom zriadenia škôlky. „Ak tento materiál prejde, tak definitívne bude zažehnané to, že by sa z budovy stalo centrum pre bezdomovcov a zároveň sa môže spustiť proces rekonštrukcie tak, aby sa mohla škôlka dostať do siete materských škôl možno už v budúcom školskom roku,“ vysvetlil navrhované riešenie Kríž. Ak mestskí poslanci zámer zveriť objekt na Vyšehradskej do správy Petržalke schvália, zriadenie škôlky budú musieť odobriť ešte petržalskí poslanci. Oliver Kríž verí, že so schválením škôlky v petržalskom zastupiteľstve problém nebude. „Sám súčasný starosta Bajan už viackrát žiadal hlavné mesto o definitívne odsúhlasenie nejakej budovy pre materskú školu. Minimálne jednu oproti súčasnému stavu Petržalka potrebuje,“ uviedol Kríž s tým, že aj keby sa po novembrových voľbách zmenilo vedenie mestskej časti, ktorýkoľvek starosta bude musieť riešiť zlú situáciu s miestami v petržalských škôlkach. Ak poslanci Petržalke budovu na Vyšehradskej zveria, predtým ako sa z nej stane škôlka, bude ju treba zrekonštruovať. Kríž preto chce v petržalskom zastupiteľstve presadiť, aby mestská časť na obnovu budovy bývalej škôlky našla peniaze v rozpočte na rok 2015.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky