INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vynovené Budatko opäť otvára svoje brány

Vynovené Budatko opäť otvára svoje brány

S novým školským rokom sa začína i nová sezóna v materskom centre Budatko. Od 16. septembra sa na všetkých opäť tešíme v o niečo krajších priestoroch.

Prázdniny totiž tentokrát pre Budatko neboli až také oddychové. Všetky aktivity pokryli ako vždy dobrovoľníci, najmä mamičky na materskej alebo rodičovskej dovolenke. Keďže leto nebolo príliš priaznivé, mali sme v obmedzenom režime otvorenú aj herničku a montessori kútik. Členky a dobrovoľníčky sa však postarali aj o množstvo vonkajších aktivít: júlové vodné hry, vozenie na koníkoch, jazdenie na dopravnom ihrisku… August v interiéri Budatka sa už niesol v znamení rekonštrukcie sociálnych zariadení. Vymenili sme nielen obklady, dlažby, toalety, umývadlá, ale i staré vodovodné trúbky a uzávery vody, keďže tie staré sa už často kazili. Najviac sme ale zvedaví, aký úspech bude mať u malých návštevníkov nové detské WC a umývadielko, ktoré doteraz chýbalo,“ s úsmevom naznačuje štatutárka MC Budatko Jana Hrehorová zmeny. “Rekonštrukcia by však nebola možná bez našich členov a sympatizantov, ktorí nám aj v tomto roku venovali svoje dve percentá z daní. Preto sa chcem touto cestou ešte raz poďakovať všetkým, ktorí neváhali prispieť. Verím, že sa im bude výsledok páčiť. Teší nás, že Budatko má z roka na rok viac sympatizantov, ktorým záleží na svojom okolí a spolu tvoríme krajšiu Petržalku,” dodáva.

V septembri plánujeme ešte naplno využiť priaznivé počasie a pre veľký záujem opätovne zorganizovať pre detičky úspešné akcie “Hurá koníky“ či “Dopravné ihrisko“. Okrem toho však, samozrejme, naplno štartujeme herničku, montessori kútiky, nové cykly kurzov, na ktoré sa už teraz môžete prihlasovať cez www.budatko.sk/semafor. Nájdete tu obľúbené tanečné, jazykové či hudobné hodiny.

Chýbať nebudú ani aktivity pre mamičky. Pripravujeme pre ne napríklad angličtinu a cvičenia pre tehulky, rôzne prednášky a diskusie či už z oblasti tehotenstva a prvých dní po pôrode, ale aj z oblasti výchovy, detskej psychológie a podobne. Novinkou bude podporná skupina dojčenia, ktorú zastreší certifikovaná laktačná poradkyňa Mgr. Katarína Eliášová. Vítané sú všetky dojčiace mamičky, ktoré sa chcú stretávať, vypočuť si radu od odborníka, riešiť svoje problémy s dojčením a vymieňať si svoje skúsenosti.

Teší nás, že Budatko sa neustále rozrastá a že kurzy aj aktivity u nás sú rýchlo zaplnené. Žiaľ, má to aj tienistú stránku. “Mnohé mamičky, ktoré doteraz venovali svoj voľný čas centru, v tomto roku nastupujú späť do práce. Nebudú sa preto môcť Budatku venovať tak ako doteraz,“ vysvetľuje Martina Kočí, zástupkyňa centra. “Ak nenájdeme nových dobrovoľníkov, budeme, žiaľ, nútení program v Budatku obmedziť. To by sme, samozrejme, neradi. Preto by sme všetkých priaznivcov chceli poprosiť o pomocnú ruku,“ hovorí.

Ako by ste mohli pomôcť? Napríklad vedením herničky, montessori kútika či tvorivých dielničiek, organizovaním pravidelných akcií alebo pomocou pri nich, ale napríklad aj výzdobou okien, prácou na počítači či upratovaním. Radi privítame aj akékoľvek nové nápady na akcie pre deti, ktoré k nám chodia.

Ak máte záujem stať sa súčasťou aktívnych petržalských mamičiek, prosím kontaktujte nás najlepšie cez mail mcbudatko@gmail.com. Všetkým záujemcom vopred z celého srdca ďakujeme!

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky