INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Radšej mozole na zadku, než na prstoch

Radšej mozole na zadku, než na prstoch

Po návrate z dobrodružnej cesty, ktorú podnikli trinásti žiaci zo základnej školy pre intelektovo nadaných žiakov v Petržalke – z Bratislavy do Prahy – sa prišli podeliť o svoje zážitky a skúsenosti so starostom Vladimírom Bajanom.

Cieľom stretnutia, o ktoré požiadali absolventi náročného výletu, bola prosba o odovzdanie ich odkazu a pozvania ostatným petržalským školákom. V budúcom roku totiž plánujú zorganizovať ďalšiu dobrodružnú cestu, na ktorú chcú pozvať aj ostatných spolužiakov z petržalských základných škôl. Trasa by mala viesť z Bratislavy až do Berlína. „Ide o skvelú aktivitu najmä preto, že vychádza priamo od detí. Odkaz žiakom našich základných škôl, samozrejme, odovzdám,“ povedal na stretnutí starosta a dodal, že sa pokúsi zúčastniť sa na niektorej z etáp ďalšej cesty.

Školákov na stretnutí sprevádzali obaja organizátori – riaditeľka školy Eva Orságová a manažér Petr Orság. „Celá Tour de Intelekt 2013 má za cieľ deťom dokázať prekonať seba samých a hlavne prežiť prázdniny v spoločnosti iných detí a príjemne. Aby mali radšej mozole na zadku, než na prstoch od večného mobilovania a styku s klávesnicou,“ prezradil Petr Orság. Počas desiatich etáp „našliapali“ žiaci každý deň okolo 40 kilometrov. Spali v stanoch a varili si na plynovom variči. Pre mnohých to bola celkom nová skúsenosť. Najmladším účastníkom bol druhák Erik Nagy, ktorý sám zvládol až dve etapy. „Bolo to náročné aj zábavné zároveň. Navštívili sme veľa zaujímavých miest a veľa sme sa aj naučili o tímovej spolupráci. Určite pôjdem aj na budúce,“ prezradila ďalšia z účastníčok Lea Laurenčíková.

 

Foto: org

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.