INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ako získať prax popri štúdiu

Ako získať prax popri štúdiu

„Študentský život je úžasný a bezstarostný,“ takto si na vysokoškolské štúdium spomína generácia rodičov dnešných študentov. No dnes z každej strany počúvame a čítame o nezamestnanosti absolventov. Žijeme v dobe, kedy titul je štandard, angličtina je štandard a prax sa okolo vysokoškolského štúdia ani neobšuchla. Zamestnávatelia požadujú odborné skúsenosti. Kde ich ale vziať? Možností je viac akoby sa mohlo zdať – napríklad členstvo v študentskej organizácii. AIESEC je najväčšia medzinárodná študentská organizácia. Sprostredkuje zahraničné stáže pre študentov vysokých škôl a čerstvých absolventov po celom svete. Praktické skúsenosti však študenti z Petržalky môžu získať aj priamo členstvom v organizácii tu v Bratislave.

Prax priamo v Bratislave

Príležitosť ako získať praktické skúsenosti je dobrovoľníctvo v organizácii. „AIESEC funguje ako medzinárodná spoločnosť. Má viacero pobočiek vo viacerých krajinách. Má svoju štruktúru, oddelenia, partnerov, s ktorými spolupracuje. Veľký rozdiel je však v tom, že všetko riadia študenti a čerství absolventi,“ hovorí Zuzana Maderová, prezidentka AIESEC Bratislava.

AIESEC Bratislava výkonná rada
AIESEC Bratislava výkonná rada

AIESEC Bratislava je jednou z pobočiek tejto medzinárodnej organizácie. Sídli na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Členovia AIESEC získavajú pracovné skúsenosti v oblasti ľudských zdrojov, projektového manažmentu, predaja, financií, marketingu, či grafického dizajnu. Barbora Priecelová, zodpovedná za oblasť ľudských zdrojov, tvrdí: „U nás v AIESEC majú vysokoškoláci príležitosť naučiť sa tímovej práci a bežne komunikovať v anglickom jazyku. Taktiež majú možnosť už v mladom veku viesť vlastný tím, organizovať konferencie alebo projekty. Všetci členovia dostávajú tréningy od firiem a tiež starších členov organizácie. Popritom si budujú sieť kontaktov po celom svete a majú príležitosť vycestovať aj na medzinárodný výmenný program.“

Členom sa môže stať študent vysokej školy aj absolvent do dvoch rokov od ukončenia štúdia a pracovať tak na svojom profesionálnom a osobnom rozvoji. Stačí si kliknúť na web stránku tvojaskusenost.sk a vyplniť prihlášku do 5.10. 2013. Výberový proces pozostáva z pohovoru a tímovej aktivity. Následne budú uchádzači vyselektovaní na základe ich preferencií a schopností.

Pre väčšinu členov je AIESEC len začiatok. Začiatok ich cesty za kariérou. Mnoho z nich vďaka AIESEC zistilo, čo ich baví a v čom sú dobrí, tak ako Petržalčanka Janka, ktorá študuje právo na Paneurópskej vysokej škole: „Získala som skúsenosti ako reagovať v rôznych situáciách, ako viesť tím a komunikovať s ľuďmi, zistila som, v čom som dobrá a čo naopak treba zlepšovať.“ AIESEC patril k začiatkom Slovákov ako Andrej Babiš, Ivo Toman, Patrik Tkáč a iných úspešných ľudí.

AIESEC Slovensko
AIESEC Slovensko

AIESEC vznikol po druhej svetovej vojne s cieľom prispieť k udržiavaniu mieru a rozvíjať mladých zodpovedných lídrov. Za desaťročia fungovania sa stále snaží zbližovať odlišné kultúry, rozvíjať potenciál mladých ľudí a mať tak pozitívny dopad na spoločnosť.

Viac o AIESEC Bratislava, o zahraničných stážach, členstve a konferenciách sa dočítate na www.tvojaskusenost.sk

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.