INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Včielky vyleteli z úľa

Včielky vyleteli z úľa

Vždy, keď sa blíži záver školského roka je mi akosi clivo. Radosť z leta a zaslúženého odpočinku sa strieda so smútkom, že moji malí šarvanci a malé princezné opustia brány našej Materskej školy Bohrova 1, ktorá poskytovala to najkrajšie bezstarostné obdobie predškolského vzdelávania. Moje malé včielky sa oboznamovali s rôznymi povolaniami nielen z obrázkov a rozprávania, ale boli sme priamo vo výrobni čokolády, pekárni, na farme v Majcichove, kde mali možnosť vidieť, ako sa doja kravky a mnohí sa presvedčili, že sú strakaté, biele, hnedé, ale nie fialové. Veľkým zážitkom bola návšteva policajnej stanice, kde si vyskúšali, aký je to pocit byť zatvorení v policajnej cele, ale hlavne vidieť naživo policajta v plnej zbroji a dotknúť sa všetkého, čo ku svojej práci potrebuje.
Počas celého roka sme sa hravou formou učili, prečo sa Zem s nami točí, prečo máme naše oči, prečo v noci hviezdy svietia, prečo vtáci na juh letia, kto vymyslel abecedu a vôbec, prečo je náš svet plný záhad. Prvý júnový týždeň sa stal pre nás najkrajšou bodkou za poznávaním, čo sme sa mohli v našej materskej škole naučiť, bol plný výletov, športovania, hier a spoznávania nášho krásneho Slovenska.
Bol to rok krásny, náročný ale hlavne plný smiechu, radosti a rozžiarených očiek včielok, ktoré mi budú veľmi chýbať, ale viem že po prázdninách čaká na nich škola, lebo sú plní očakávania a záujmu o nové vedomosti. A ja? Ja sa už teším na nové deti, ktoré po prázdninách postúpia o krôčik vyššie a stanú sa z nich smelí mravčekovia.

Učiteľka Ivetka z triedy včielok

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky