INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V škole ostala Dominova vizitka

V škole ostala Dominova vizitka

Mohol to zapichnúť rovnako ako jeho ďalších okolo 400 študentov Strednej odbornej školy na Farského ulici. Svojim učiteľom mohol povedať rozlúčkové bye-bye takisto ako vyše 130 spolužiakov, ktorí už tiež majú vo vrecku maturitné vysvedčenie či výučný list. Dominik Izakovič to však nespravil.

Tento absolvent štvorročného učebného odboru, ktorý sa chce uplatniť ako marketingový hráč v oblasti gastronómie, chodil do školy ešte aj v prvých prázdninových dňoch. „Sľúbil som, že sivý a nevýrazný betónový plot skrášlim grafitmi. Urobil som návrh a pán riaditeľ mi ho odobril. Škola mi na to kúpila farby, bolo by odo mňa nefér, keby som svoje slovo nedodržal,“ objasnil čerstvý maturant. Šikovnými ťahmi zatiaľ kreslil kuchára – jedno z remesiel, ktorým sa tunajší žiaci učia. Na ďalšiu plochu naplánoval čašníka. Chýbať nebude ani textová časť približujúca odborné zameranie tejto školy.

Ako podklad Dominik zvolil cukríkovo žltú farbu. Na ňu potom nanášal ďalšie – bielu, zelenú, modrú… „Aký veselý plot!“ komentovali jeho výtvor niektorí náhodní okoloidúci. Nie všetkým sa krikľavá žltá páčila, čo aj údajne dali najavo „najvyšším miestam“. Raz darmo, každému sa nedá ulahodiť.

Chceli sme, aby si naše deti spravili niečo samy a podľa svojho uváženia. Myslíme si, že ak to bude ich a od nich, budú si to vážiť viac, ako keby sme dali plot upraviť my podľa nášho gusta. A teda ho ani nebudú ničiť,“ sľubuje si od Dominovej práce riaditeľ strednej odbornej školy PaedDr. Jozef Horák. Cení si, že autor grafiti dodržal dohodu, ktorú spolu uzavreli pred viac než dvomi rokmi, a neľutoval zopár júlových dní, keď sa mohol napríklad kúpať a opaľovať s kamarátmi.

Až sa študenti vrátia do tried na Farského 9, budú prekvapení. Azda sa Dominova vizitka zapáči aj 150 nováčikom, ktorí do školy prídu v septembri po prvý raz.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky