INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka chce na Vyšehradskej materskú školu

Petržalka chce na Vyšehradskej materskú školu

Objekt bývalej materskej školy musí mestskej časti zveriť mesto, ktoré tu navrhovalo krízové centrum pre bezdomovcov

BRATISLAVA 21. júla (SITA) – Starosta bratislavskej Petržalky Vladimír Bajan požiadal hlavné mesto o zverenie objektu bývalej materskej školy na Vyšehradskej ulici. Petržalka chce túto budovu zrekonštruovať, aby ju opäť mohla využívať ako materskú školu. Agentúru SITA o tom informovala petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová.

Hlavné mesto navrhovalo v rámci príprav Komunitného plánu sociálnych služieb Bratislavy tento objekt využívať ako možné krízové centrum pre bezdomovcov. Starosta Bajan s tým však nesúhlasil. Podľa Platznerovej starosta chápe, že aj takéto zariadenia sú potrebné, ale nepáči sa mu myšlienka zriadiť zariadenie v objekte, ktorý škôlkou bol, a to v čase, keď je miest pre deti v predškolskom veku málo.

„Zaznamenali sme aj nesúhlas obyvateľov, ktorí sa obrátili priamo na pána primátora,“ informovala Platznerová s tým, že podľa dostupných informácií hlavné mesto v súčasnosti pripravuje návrh na zverenie na rokovanie mestského zastupiteľstva. Petržalská samospráva zároveň pripravuje možné riešenia najmä finančného zabezpečenia rekonštrukcie budovy tak, aby mohla byť využívaná ako ďalšia materská škola.

Na tému upozorňuje aj poslanec bratislavského a petržalského zastupiteľstva Oliver Kríž, ktorý sa rozhodol zorganizovať petíciu. V nej žiada magistrát, aby prehodnotil svoje plány o zariadení pre ľudí bez domova. „Už máme takmer 1 500 podpisov. Petíciu plánujeme odovzdať v auguste, aby bolo dosť času spracovať materiál na septembrové mestské zastupiteľstvo. Budeme sa snažiť presadiť uznesenie so žiadosťou o zverenie objektu mestskej časti s cieľom vybudovať tu materskú školu,“ informoval Kríž, podľa ktorého bolo v minulosti v Petržalke vyše 40 škôlok, avšak v dôsledku demografického vývoja z nich ostala menej ako polovica. „S klesajúcim počtom detí sa znižovali aj peniaze na krytie prevádzkových nákladov. Samospráva tak musela mnohé škôlky vyradiť zo siete a budovy uzavrieť,“ vysvetlil Kríž s tým, že pri trende pribúdania novostavieb v Petržalke často nastáva problém pri umiestnení detí v zariadení predprimárneho vzdelávania.

Mestská časť je zriaďovateľom 19 materských škôl. V školskom roku 2013/2014 nastúpilo do petržalských materských škôl 628 nových detí, celkovo ich v 104 triedach je 2 397. Od roku 2010 postupne zriadila mestská časť v materských školách 12 nových tried, čo je ekvivalentom otvorenia troch nových materských škôl.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky