INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Takto sme oslavovali MDD

Takto sme oslavovali MDD

V Petržalke si deti svoj sviatok naozaj užili! Medzi panelákmi, pri Draždiaku, pri Dunaji, v Sade Janka Kráľa, v školách aj v škôlkach. Pozrite sa, ako sa zabávali.
… s novými hojdačkami

zehrianska
Tohtoročná oslava MDD sa niesla v znamení slávnostného otvorenia zrevitalizovaného školského ihriska pri budove našej ŠZŠ s MŠ na Žehrianskej ulici. Pribudli hojdačky pre škôlkarov aj školákov. Zakúpili sme aj 2 betónové lavičky, keďže naši žiaci trpia rôznym stupňom zdravotného postihnutia a potrebujú miesto aj na sedenie a oddych. Revitalizovať školské ihrisko bolo možné vďaka finančnému príspevku , ktorý sme získali pomocou Zamestnaneckého grantového programu ČSOB nadácie a tiež v spolupráci s pani Hrehorovou, mamou žiačky nášho prípravného ročníka.

Helena Kalužayová, ŠZŠ s MŠ na Žehrianskej

… v knižnici

Knižnica 1
Presne na deň detí otvorili v pobočke knižnice na Prokofievovej výstavu Knihy pre deti ocenené v Čechách a na Slovensku, ktorú Miestna knižnica Petržalka pripravila v spolupráci s Bibianou a s Památníkem národního písemnictví v Prahe. Výstavu tvorí kolekcia slovenských a českých ilustrátorov, ktorí boli ocenení za posledné roky a knižnica ich doplnila aj o kolekciu kníh. Súčasťou výstavy je aj sedem animovaných filmov, ktoré boli ocenené na Bienále animácií Bratislava a môžete si ich v knižnici pozrieť.Výstavu si môžete pozrieť do 8. augusta . (upr)

… Na palube jednorožca

deti, lego
Ani tento rok na obľúbenom podujatí Na palube jednorožca v Sade Janka Kráľa nechýbala originálna HRACIA KARTA, s ktorou deti prešli 21 atraktívnych stanovísk rozmiestnených po celom sade. Stretli sa nielen s atraktívnymi súťažami, ukážkami techniky, ale aj s prácou zásahových jednotiek, akými sú polícia, hasiči, horská služba, záchranka, kynológovia a mnohí ďalší. Na pódiu vystúpili detskí umelci a zaujímaví i slávni hostia. Na záver celého podujatia a po vyžrebovaní víťazov fantastických cien vypustili stovku motýľov. (tod)

… vo farebnom svete

farebný svet2,, indiáni

Do Afriky, Orientu, Číny, Južnej Ameriky ba aj do Antarktídy cestujú vaše deti, kým vy ste v práci. A dokonca sa na pár minút stávajú obyvateľmi týchto vzdialených krajín. To všetko vďaka projektu Farebný svet. Viac nám prezradila jeho autorka a zástupkyňa riaditeľky MŠ Lietavská Naďa Sěvská: „V poslednú májovú stredu sa naša materská škola premenila na pestrofarebný a rozmanitý svet vôní, farieb, zvukov a detskej fantázie. Materská škola totiž usporiadala už po piaty raz projekt Farebný svet pre deti a pedagógov z materských škôl MČ v Petržalke.Kedže celý projekt je vlastne jedna veľká hra na cestovateľov a bádateľov, deti si v každej krajine nájdu niečo nové, zaujímavé, čo si môžu pozrieť, vyskúšať, vyrobiť… Všetko je interaktívne, tvorivé a akčné, blízke detskému prežívaniu a psychike. Tento rok sa v projekte zamerali viac aj na našu vlastnú slovenskú národnú kultúru a prizvali vystúpiť aj slovenských „Fidlikantov“. A ktorá krajina mala u detí najväčší úspech? ”Deti boli očarené každou krajinou ,v ktorej boli. Myslím ale, že bubnovať na africké bubny bolo pre nich úplne niečo nové, čo ich úplne ohúrilo, “ usmiala sa Naďa Sěvská.

Michaela Dobríková
Foto – autorka

… v psom parku

mddpsi park1
Ani petržalský psí park nezostal bez detskej zábavy. Každé dieťa, ktoré sem prišlo so svojím štvornohým miláčikom, si mohlo spolu sním zasúťažiť v rôznych disciplínach a vyhrať maškrty nielen pre seba, ale najmä pre svojho psieho spolusúťažiaceho. (tod)

… na Iľjušinovej

karneval iljusinova
Naše deti sa do škôlky tešia, sú šťastné, veselé a vždy sa naučia niečo nového. Medzinárodý deň detí sme oslavovali celý týždeň. Mali sme karneval, plný lekárov, princezien, kúzelníkov, rôznych zvieratiek …. Deti čakalo aj interaktívne divadlo, detská športová olympiáda, výlet na Železnú studničku s batôžkom, kde im pani kuchárky pripravili chutné jedlo, balónová šou, dopoludnie s kúzelníkom a diskotéka.
Nadja Gregorovičová

… na Tyršovom nábreží

tyrsovo1, helikoptéra
Priniesť deťom zážitok, ktorý sa len tak neopakuje. To bol hlavný cieľ Dňa bezpečnostných zložiek SR, ktorý sa konal na dunajskom nábreží. Program bol podľa ministra vnútra Róberta Kaliňáka zostavený tak, aby čo najviac zaujal deti. „Je to naša snaha prispieť k ich sviatku, snaha, aby sa deti mohli zoznámiť s vecami, ktoré bežne nevidia, aby si na vlastnej koži mohli vyskúšať napríklad branie otlačkov, či boli svedkami analýzy chemických vzoriek, a popritom sa aj zabavili,“ povedal Kaliňák. Návštevníci mohli vidieť program čestnej stráže, inštruktáž o zneškodňovaní bomby či ukážky bojových umení. hasičskí záchranári, policajní psovodi i členovia jazdeckej polície. Nechýbala rôzna vojenská a policajná technika, deti si mohli vyskúšať aj simulátor stíhačky Gripen.
Miro Košírer

… s Ulitou

ulita MDD, lezenie
Právnici a deti. Že je to čudná kombinácia? Nemajte obavy, šlo im o to, aby deťúrence zaujali, pobavili a rozosmiali. Tento rok totiž MDD na Kopčianskej ulici v Petržalke režírovali zamestnanci právnickej firmy bnt attorneys-at-law. Samozrejme, pod „odborným dozorom“ občianskeho združenia Ulita, ktoré tu pôsobí už dvanásť rokov. Právnická firma pomáhala Ulite s ťažkosťami v súvislosti so stavbou ihriska, o ktorých sme vás už v PN informovali. A povedali si, prečo nepomôcť aj trochu inak, nielen odborne, ale aj ľudsky. Výsledkom bola 1.júna lúka plná detí. Basketbal, skladanie origami, streľba na terč, hula dance, lezenie na vežu z debničiek, maľovanie na tvár, oživené Človeče, nehnevaj sa a ďalšie aktivity absolvovalo viac ako 80 detí z Kopčian a okolia. Táto tradičná akcia OZ Ulita patrí už druhý rok do sprievodných podujatí Dní Petržalky a rovnako ako minulý ročník aj tento MDD ukončila vystúpením skupina mladých tanečníkov TLOB. Aktivity Ulity na sídlisku Kopčany fungujú vďaka dlhodobej podpore Bratislavského samosprávneho kraja a programu Aktívne občianstvo a inklúzia podporenému Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom, ktorý realizujú Nadácia Ekopolis, Nadácia pre deti Slovenska a Nadácia SOCIA.

(md)

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky