INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

CC Centrum nezaháľa ani počas prázdnin

CC Centrum nezaháľa ani počas prázdnin

Každé dieťa by malo mať svoj koníček či zmysluplnú činnosť. Pestovanie vzťahu k umeniu je ešte dôležitejšie v dnešnej pretechnizovanej dobe. Pod vedením skúsených lektorov prináša CC Centrum po celý rok rôzne tvorivé dielne a workshopy. Ich vyvrcholením bude výstava, ktorá bude trvať od 26. júna do 3. júla.  

„CC Centrum každý mesiac prináša petržalskej verejnosti  jednu, väčšinou i dve zaujímavé výstavy. Nie sme galériou. Ponúkame priestor pre prezentáciu profesionálnym výtvarníkom i amatérskym umelcom, a preto sa u nás sa môže prezentovať  umelecká škola i záujmové združenie.  Aj napriek rôznemu spektru vystavovateľov  chceme ľuďom ponúknuť kvalitu  a pestrosť výtvarného umenia v jeho rozmanitých podobách,“ hovorí dramaturgička CC Centra Zuzana Guľová.

Pre tých najmenších sú v ponuke kurzy, na ktorých si môžu osvojiť jednoduché výtvarné techniky. Na margo toho Zuzana Guľová hovorí:  „Sme zariadením rodinného typu, kde vládne príjemná a neformálna atmosféra. Náš mini-výtvarný ateliér pre najmenšie deti je nielen herňou, ale i miestom pre stretnutie mamičiek na materskej či rodičovskej dovolenke. Aktivity pre najmenších sú prispôsobené ich veku a schopnostiam. Lektorka strieda tvorivú výtvarnú aktivitu s prvkami hry, preto je prítomnosť rodiča detí do 3 rokov nutná. Dielničky pre deti od 3 rokov sú už bez prítomnosti rodičov.

CCkeramko 1 zm

Dlhoročnú tradíciu má v CC Centre koncertný cyklus Momentum Musicum, na ktorom sa prezentujú pokročilí žiaci hudobného odboru. Cieľom je nielen pestovať sólistické schopnosti mladých hudobníkov, ale zároveň ich aj naučiť pracovať v malých ansámblových zoskupeniach. Na májovom koncerte predstavili budúci konzervatoristi hneď niekoľko známych skladieb z hudobnej literatúry klasicizmu a romantizmu.

CCcarbanicky 1 zm

Chod CC Centra sa nezastaví ani v letnom období, kedy tu fungujú denné tábory. Napriek tomu, že už teraz je júlový turnus plne obsadený, na výtvarno-tvorivý tábor sú v  augustovom termíne (17. – 21.8.) ešte voľné miesta. Okrem aktivít v dielňach budú môcť deti navštíviť aktuálne výstavy bratislavských múzeí a galérií s odborným sprievodom. Svoje otázky a prihlášky môžu všetci záujemcovia adresovať na zuzana.gulova@kzp.sk (0917 711 090) a angelika.paulikova@kzp.sk (0903 398 545)

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky