INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Spievajú s chuťou a radosťou

Spievajú s chuťou a radosťou

Minulý rok sa Základná škola na Gessayovej ul. č. 2 zapojila do pilotného projektu Viva zbor! – Legenda o rytieroch zo Sitna. Pilotný projekt zatiaľ len pre vybrané základné školy organizačne zabezpečuje ministerstvo kultúry v spolupráci s ministerstvom školstva, vedy výskumu a športu, Národným osvetovým centrom a agentúrou Viva Musica! Autorom myšlienky je Matej Drlička, autorom hudby Oskar Rózsa, režisér a autor textovej predlohy a scenáru je Jakub Nvota a autorom textov piesní Peter Kollár.

Zámerom projektu bolo vytvoriť hudobno-scénické dielo pre veľký detský zbor, ktoré rozpráva príbeh na motívy starej slovanskej legendy o rytieroch zo Sitna. Dielo tvoria piesne popretkávané rozprávaním hlavných postáv príbehu, ktorý je aj obsahovo zachytený v jednotlivých piesňach a priloženom komixe. Počas školského roka sa žiaci naučili desať piesní – v každom mesiaci školského roka jednu. Na každú z nich sa tešili, pretože priniesla so sebou nový príbeh legendy zachytený v novom komixe a tiež spolu s ňou prišiel k nim na návštevu aj niekto zo známych hercov, ktorí sú gestormi a protagonistami projektu. Boli to Adela Banášová – ambasádorka projektu, Zuzana Krónerová, Ivo Gogál, Táňa Pauhofová, Miro Noga, Štefan Skrúcaný, Lukáš Latinák, Marián Čekovský, Peter Kollár a Oskar Rózsa. Všetky stretnutia boli pre žiakov nezabudnuteľným zážitkom.

Hlavným cieľom projektu je vzbudiť u žiakov záujem o hudbu, spev aj našu históriu. Myslíme si, že sa to aj v plnej miere zainteresovaným do projektu podarilo. V našom zbore spievajú všetci žiaci bez rozdielu kvality hudobného sluchu. Spievajú však s chuťou a radosťou.

Vyvrcholením celoročného úsilia bude verejné vystúpenie Viva zboru na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, a to 21. júna o 19. h. Na koncerte vystúpia všetky deti z desiatich vybraných bratislavských škôl, ktoré boli do projektu zapojené. Spievať bude približne 700 detí. Viac o tomto zaujímavom projekte sa dozviete na http://www.vivazbor.sk

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky