INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Brána plná rachotu a zábavy

Brána plná rachotu a zábavy

Posledný májový piatok bolo zamračené. Ale nie na Medveďovej ulici. Tá totiž vibrovala energiou – dunela zvukom bubnov a perkusií. V Krízovom centre pre obeti domáceho násilia OZ Brána do života mali MDD. A všetky deti, ale aj dospelí a návštevníci, bubnovali a spievali v rytme Etnobubnovej školy Rytmika.

Ťažko povedať kto mal väčšiu radosť. Bubon je totiž nielen hudobný nástroj, ale aj dokonalý „odstresovač“. Jednoduché, ale strhujúce rytmy, parádny rachot, spoločná radosť. Nečudo, že aj po riadnej dávke bubnovania a nákazlivom nadšení hudobníkov zo spomínanej Rytmiky si deti vypýtali prídavok. Ani klientky krízového centra sa nenechali zahanbiť a pre domácich aj návštevu prichystali chutné občerstvenie. Ale po ňom sa už netrpezlivo zdvíhali animátori v úlohe pirátov, ktorí pre deti pripravili hľadanie strateného pokladu. Najprv bolo potrebné nájsť šesť kúskov bájnej mapy. Jeden za mincu na dne malinovkového mora. Ďalší za zloženie kostier pre pokoj dávno mŕtvych pirátov, či hľadanie a navliekanie perál. Dobrodružné hľadanie sa úspešne skočilo odmenou z malých pokladov a sladkostí.

bubnovacka-57

Deťom sa počas MDD okrem zamestnancov krízového centra venovalo aj viac ako 20 dobrovoľníkov Poisťovne Slovenskej Sporiteľne. Dobrovoľnícke aktivity poisťovne a jej zamestnancov sa nesú pod hlavičkou programu Lepší život, jeho koordinátorkou je Iva Králová z Nadácie Pontis. Okrem detí sa venujú aj mladým z krízového strediska, ktorí sa vďaka nim zúčastňujú na hippoterapii a venujú sa vytrvalostnému behu. Prvé úspechy už zaznamenali aj na bratislavskom polmaratóne a behu Devín Bratislava. Dobrovoľníci im tiež vymaľovali priestory v domove.

V ten piatok však nemali radosť iba deti z Krízového centra. Na programe bolo totiž aj vyhodnotenie prvého kola finančného programu Spornička do života. Mladí z Krízového strediska pre mladých dospelých DOM (ktoré je súčasťou OZ Brána do života) sa počas šiestich mesiacov učili ako hospodáriť s peniazmi a popritom si odkladali menšie čiastky zo svojich príjmov. Ich snaha o šetrenie bola odmenená certifikátom a finančným darom až do 100 eur. Cieľom tohto programu Poisťovne Slovenskej Sporiteľne je motivovať ich, aby si vytvárali finančné rezervy pre budúcnosť a nepredvídateľné situácie. To dokonale koordinuje so snahou DOM-u rozvíjať samostatnosť mladých ľudí a poskytovať mladým dospelým v kríze a bývalým klientom detských domovov, pomocnú ruku pri zapojení sa do bežného života. Program by mal pokračovať aj budúcnosti s novými obyvateľmi DOM-u.

bubnovacka-69

Krízové centrum Brána do života je občianske združenie ktoré reaguje na neutešený stav starostlivosti o mladých dospelých z detských domovov a taktiež poskytuje vybrané formy pomoci opusteným a týraným matkám s deťmi, maloletým a tehotným ženám v sociálnej núdzi.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky