INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Nadácia SOV opäť rozdelí 30-tisíc eur

Nadácia SOV opäť rozdelí 30-tisíc eur

Aj v tomto roku pokračuje Nadácia Slovenského olympijského výboru (SOV) v podpore grantového programu „Ukáž sa!. Medzi mladých talentovaných športovcov rozdelí spolu 30-tisíc eur.

Do programu sa aj tentoraz môžu zapojiť športové talenty vo veku od 12 do 18 rokov, ktoré vynikajú v niektorom športe, nachádzajú sa v nepriaznivej sociálnej situácii alebo potrebujú finančnú podporu na rozvoj svojej športovej kariéry. ,,Minulý rok nám prišlo v rámci tohto grantového programu až 73 žiadostí a zaregistrovali sme viac ako 25-tisíc hlasov v rámci internetového hlasovania.

Toto číslo nás milo prekvapilo a zároveň utvrdilo v tom, že na Slovensku máme veľa talentovaných mladých športovcov na začiatku svojej športovej kariéry, ktorí potrebujú našu pomoc a podporu. Naším cieľom je vyhľadávať tieto talenty a podporovať ich, aby napredovali a stali z nich o niekoľko rokov slovenskí olympijskí reprezentanti. Toto musí byť kľúčová úloha Slovenského olympijského výboru a jeho nadácie,“ uviedol prezident SOV Anton Siekel.

Keďže v Petržalke je dosť mladých a talentovaných športovcov, tak žiadosti o finančný príspevok spolu s krátkym motivačným videom môžu odoslať do 23. júna na oficiálnej stránke nadácie – www.nadaciasov.sk/ukazsa. Do svojho registračného formulára musia zároveň uviesť dosiahnuté športové výsledky a účel čerpania prípadného finančného príspevku. Zo všetkých žiadostí odborná komisia zložená zo zástupcov Nadácie SOV a ambasádorov projektu vyberie najneskôr do 30. júna najlepšiu dvanástku žiadateľov, ktorí zabojujú o hlasy verejnosti prostredníctvom internetového hlasovania na stránke Nadácie SOV.

Hlasovanie sa uskutoční od 1. do 29. júla, výsledky grantového programu zverejnia začiatkom septembra. Tohtoročným ambasádormi grantového programu „Ukáž sa!“ sú lyžiarka Petra Vlhová, hokejista Dominik Graňák a plavec Richard Nagy.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky