INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Tanec v duši

Tanec v duši

Tanec vraj vyjadruje to, na čo slová nestačia. Čo ním vyjadrovali deti v DK Zrkadlový háj, bolo zrejmé. Úsilie, zodpovednosť, snaha uspieť a najmä radosť. Radosť z pohybu, z hudby, z toho, že niečo dokázali, radosť zo spoločného úspechu. Tanečná prehliadka školských klubov (ŠK)  –  Tanec v duši, sa konala už po štvrtý raz. A ako povedala jej organizátorka a moderátorka, vedúca metodického združenia ŠK a zároveň vedúca ŠK na ZŠ Gessayova, Alena Bruttovszká, úroveň je každým rokom vyššia: „Deti sa na prehliadku pripravujú v podstate už od septembra. A musím ich pochváliť, že sa pripravovali naozaj zodpovedne a dali si záležať.“

deti, tanec, kroje

Na prehliadke sa predviedli deti zo školských klubov zo všetkých 11 petržalských základných škôl a základnej školy z Rusoviec. To, čo sa v kluboch naučili, predvedú rodičom nielen raz za rok na tanečnej prehliadke, ale aj počas celého roka na rôznych podujatiach v rámci školy. Majú tak možnosť prejaviť, čo sa v nich skrýva, a aj na základe toho im rodičia môžu nájsť vhodný krúžok, ktorý bude rozvíjať ich talent. Tak, ako napríklad malej Emke zo ZŠ Gessayova, ktorá dnes tancuje vo vynikajúcom Tanečnom súbore HALÓ HALÓ. Ten už nazbieral sedem titulov majstrov sveta. A o jeho majstrovstve sa mohli presvedčiť aj diváci na prehliadke Tanec v duši.

Kombinácia amatérskych vystúpení školských klubov a profesionálov z tanečných súborov je zámerná. Profesionáli majú očariť a nadchnúť malých tanečníkov, aby  prejavili záujem venovať sa tancu intenzívnejšie. Aj preto bola druhým hosťom prehliadky Tanečná akadémia Petra Modrovského DANSOVIA.

Či už profesionáli alebo amatéri, tanec v podaní detí vždy chytí za srdce. Nebolo to inak ani tento rok a vďaka za to patrí deťom, ich učiteľkám zo školských klubov a rodičom, ktorí ich v ich úsilí podporujú. A nech je im odmenou aj to, že svoje deti vedú k zmysluplnému využívaniu voľného času, ktoré môže prerásť vo vášeň a tú raz možno majstrovským titulom ocenia na medzinárodných pódiách.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky