INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Škôlky na jednotku

Škôlky na jednotku

Petržalský kontrolór Stanislav Fiala na ostatnom miestnom zastupiteľstve poslancom predložil správu o kontrole v dvoch materských školách. „S výsledkami kontroly môže byť každý spokojný. Rodičia, zriaďovateľ, riaditeľky aj poslanci. Príspevky rodičov boli správne vypočítané, nedoplatky  nezistené  (každý si miesto pre dieťa v škôlke váži a tak riadne platí), všetko v poriadku, tak ako má byť. V materských školách, kde som bol (MŠ Pifflova 10 a MŠ  lljušinova 1), som si všimol  dobrý až dôverný vzťah detí  k riaditeľkám i učiteľkám, krásne  vyzdobené, podnetné priestory, interaktívne tabule jednoducho zanechali vo mne veľmi dobrý dojem. Mal som pocit, že o deti je tu naozaj dobre postarané,“ povedal Stanislav Fiala.

Niektorí rodičia však argumentujú tým, že v škôlkach nie sú len petržalské deti. „Sú to najmä deti s diagnózou autizmus  a deti s poruchami výživy.  A práve dve materské školy, v ktorých som robil kontrolu, sú v Bratislave jedinečné tým, že prijímajú aj takéto hendikepované deti. Sú teda naozajstné dôvody, prečo sú práve v Petržalke. Mestská časť, poslanci aj starosta hľadajú a prinášajú riešenia, aby miesta v materských školách pribúdali. Viackrát sme už informovali, že sa vybudovali alokované materské školy v budovách základných škôl, že budova na Vyšehradskej ulici bude slúžiť opäť ako materská škola najmä z úveru, ktorý bude Petržalka roky splácať.  Mestská časť dokonca pristúpila k neštandardnému riešeniu vo forme príspevku niektorým rodičom detí, ktoré chodia do súkromných materských škôl, len aby bola situácia s neumiestnenými deťmi čo možno najlepšia,“ dodal kontrolór.

  • Petrzalcanka

    Kedy sa uz zacne konecne rekonstruovat skolka na Vysehradskej 17? Uz to trva dlho a nic sa nerobi – chceme, aby sa rekonstrukcia zacala co najskor – netrpezlivo na to cakame.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky