INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Turfový svet patril deťom

Turfový svet patril deťom

Deti, kone, psy a piknik v slnečný deň. Taký bol Deň otvorených dverí pre petržalské školy na Závodisku v Starom háji. V posledný aprílový štvrtok naň prišlo takmer 500 detí, ktoré mali možnosť nazrieť aj do tých častí areálu Závodiska, ktoré sú inak pre verejnosť uzavreté. Deti sa odvážili vo vážnici ako skutoční džokeji, v stajni si pohladkali ozajstného dostihového koňa – anglického plnokrvníka – a tréneri im vysvetľovali všetko o starostlivosti a spôsoboch trénovania koní. To najlepšie však bola možnosť povoziť sa na koníkoch. Ako sme sa dozvedeli od Dominiky Petrjánošovej a Jeanette Kovácsovej, tretiačok zo ZŠ Dudova – koníky sú krásne, jazdiť sa na nich neboja a sedieť v konskom sedle je skvelý pocit. Len dodáme, že odvážni neboli len žiaci ale aj pani učiteľky, hoci pre mnohé to bolo po prvý raz.

zavodisko, deti, kone
Pre deti boli oproti minulému roku pripravené až tri stanovištia a deväť koní. Celkovo sa na akcii podieľalo osem pracovníkov Závodiska, plus tréneri Ľudovít Végh a Ladislav Kubliha a členovia Občiankych zružení Darkona, Do sedla, Kôň ako koníček, ktorí poskytli koníky na vozenie a pomocný personál. Vypočutým želaním z minulého roka bolo i otvorenie bufetu, kde si deti mohli osladiť desiatu napríklad palacinkami.
Petržalské Závodisko po viacročnej prestávke minulý rok obnovilo tradíciu organizovania „Dňa otvorených dverí“ pre žiakov prvého stupňa petržalských základných škôl. Aj týmto spôsobom sa snaží u detí podporovať vzťah k prírode. A ukázať im cestu do krásneho areálu dostihovej dráhy v Starom háji, nakoľko mnohí Petržalčania ani netušia, že je tu možnosť stráviť príjemný voľný čas v kruhu rodiny nielen na dostihoch, ale kedykoľvek v týždni na detskom ihrisku či na lúke.

deti, piknik, hry
V Deň otvorených dverí na deti čakalo i napínavé vystúpenie príslušníkov Odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru Ministerstva vnútra SR. Kynológovia im predviedli okrem dokonalej poslušnosti budúceho policajného psa aj to, ako dokáže zneškodniť ozbrojeného páchateľa. Jazdecká polícia zase ukázal, aké má odvážne kone, ktoré vďaka výcviku počúvajú aj v situáciách, kde by iné kone už dávno odcválali preč.

jazdecka policia
Počas prestávok v celom programe i po jeho skončení deti vytiahli deky a športové potreby a začal sa veľký piknik. My len dodáme, že z oslovených 11 petržalských základných škôl, prišli ZŠ Dudova, ZŠ Pankúchova a ZŠ Lachova a tie ostatné môžu ľutovať, že ich žiaci prišli o takýto vydarený náučno-športovo-oddychový deň v Starom háji.

deti, piknik, hry, šport
:

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky