INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Deň matiek bez chybičky

Deň matiek bez chybičky

Bola to krása nevídaná, keď na Základnej škole internátnej na Vlasteneckom námestí vystupovali deti pre svojich rodičov. Spievali, tancovali a recitovali pre nich pri príležitosti blížiaceho sa sviatku matiek. Školská jedáleň bola úplne plná a rodičia fotili, natáčali a tí citlivejší sem-tam utreli slzu dojatia či smiechu. Celé podujatie otvorila divadelná hra na motívy ruskej rozprávky Krása nevídaná o tom, ako mladý carevič Ivan svoju nevestu hľadal. Deti, pod vedením pedagogičky Ľubomíry Kúdelovej, sa s ňou zúčastnili aj na celoslovenskej súťaži v Senci. Oceniť treba najmä ich precítené výkony, z ktorých nebolo vôbec poznať, že túto petržalskú školu navštevujú deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, teda napríklad s problémami s výslovnosťou či inými chybami reči. Dojem z ich vystúpenia umocnili aj originálne kostýmy a kulisy.
Záverečná klaňačka hercov
Riaditeľka ZŠI Pavla Pravňanská: „Program ku Dňu matiek pripravili vychovávateľky spolu s učiteľkami-logopédkami a špeciálnymi pedagogičkami spoločne. Deti majú možnosť sa prejaviť, predviesť sa pred rodičmi a zároveň sa zbavujú trémy pri vystupovaní na verejnosti. Získavajú tak sebavedomie a potrebnú motiváciu pre „brúsenie“ svojej výslovnosti. Okrem toho im takéto vystúpenia pomáhajú trénovať pamäť a rozširujú slovnú zásobu.“

den matiek, deti,
Ako to býva, najdojímavejšie boli vystúpenia tých najmenších – prípravkárov a prváčikov, ktorí dôstojne recitovali básničky ako veľmi ľúbia mamu a naťahovali rúčky s jabĺčkami či kreslenými srdiečkami. Ako v ich očiach vyzerajú, si mamy i otcovia mohli pozrieť na obrázkoch, ktoré im nakreslili. Zvečnené farebné podoby vyvolali často hlasný smiech portrétovaných a veríme, že zaujmú čestné miesto v rodinných albumoch.
Michaela Dobríková
Foto – autorka

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky