INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalské nádeje súťažili v atletike

Petržalské nádeje súťažili v atletike

Vyššie, rýchlejšie, silnejšie – nie je hlavným cieľom Olympijského festivalu nádejí Petržalka 2014. Tým je nadchnúť pre šport deti už na prvom stupni základnej školy. Minulý rok mestská časť Petržalka začala olympiádu nultým ročníkom. Tento rok už sa ide naplno a jedenásť petržalských škôl súťaží v atletike, vybíjanej, plávaní a cyklistike. V druhý májový pondelok sa v areáli ZŠ Budatínska bežalo, skákalo do diaľky a hádzalo kriketovou loptičkou. Z každej školy súťažilo osem detí. Polovica dievčat a polovica chlapcov.

žiaci ZŠ atletika

Robert Schnürmacher, z oddelenia školstva, kultúry a športu MÚ: „Máme šikovné školy, každá skrýva talenty. Do budúcna veríme, že aj táto súťaž prispeje k tomu, aby petržalské deti aktívne športovali a pripojili sa medzi tých vynikajúcich športovcov, ktorých už Petržalka má. Či už v tenise, kanoistike, na divokej vode a podobne. Som presvedčený, že raz budeme hrdí aj na mnohé z týchto detí.“

Napokon v atletike excelovala ZŠ Černyševského, ktorej tím získal tri zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily.

ZS Černyševského víťazi OFN 2014 atletika
Tím zo ZŠ Černyševského získal až sedem medajllí v ôsmych disciplínach

Olympijský festival nádejí Petržalka je celoročným projektom, ktorý na konci školského roka vrcholí súťažením medzi jednotlivými základnými školami a školskými klubmi detí. Organizátorom podujatia – Mestskej časti Bratislava-Petržalka a Občianskemu združeniu ZOBER LOPTU NIE DROGY – finančne prispeli aj Bratislavský samosprávy kraj a Raiffeisen Banka Slovensko. Garantom podujatia je Slovenský olympijský výbor.

víťazi OFN 2014 atletika
Víťazi prvého dňa Olympijského festivalu nádejí Petržalka 2014

Olympijský festival nádejí odštartoval Dni Petržalky. Je otvorením športových podujatí, ktoré budú trvať až do 14. júna. Zapojiť sa do súťaží vo futbale, pouličnom basketbale, nohejbale či tenise môžu deti aj dospelí z Petržalky, či už ako súťažiaci alebo ako diváci. Informácie o mieste a dátume konania podujatí nájdu na web stránkach Petržalky, FB a webe PN.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky