INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Veľkolepé finále Bavme deti športom

Veľkolepé finále Bavme deti športom

V hale Elán v Bratislave sa  v posledný marcový deň ako predprogram ČSOB Maratónu uskutočnilo dlho očakávané finále Bavme deti športom pre bratislavské základné školy a atletické škôlky z celého Slovenka, ktoré postúpili z jednotlivých postupových kôl. Osem postupových kôl bolo zorganizovaných pre základné školy v období od októbra do decembra 2016 a dve postupové kolá sa konali pre atletické škôlky v období február a marec 2017.

Finálový deň otvoril Jozef Pukalovič, riaditeľ pretekov ČSOB Maratónu, ktorý privítal 30 družstiev, 24 zo základných škôl a 6 z atletických škôlok. Detská atletika po prvý raz zaznamenala takúto vysokú účasť na pretekoch. Disciplíny boli rozdelené na dve kolá, v prvom súťažili vždy dve družstvá proti sebe. Išlo o hod plnou loptou z kolien cez hlavu, preskakovanie olympijských kruhov, beh cez frekvenčný rebrík, skok do strán, hod detským oštepom do kruhu, trojminútový vytrvalostný beh, skoky cez švihadlo a prekážková dráha „Formula“. V druhom kolo disciplín, skok do diaľky z miesta štafetovou formou a beh v kombinácií šprint a beh cez prekážky, súťažili štyri družstvá naraz. Deťom sa tento formát pretekov veľmi páčil, čoho dôkazom bolo aj veľké povzbudzovanie jednotlivých družstiev.

Počas vyhodnotenia výsledkov bola pre deti nachystaná autogramiáda s našimi  reprezentantmi v atletike –  Máriou Czakovou (chôdza na 20 km),  Jozefom Repčíkom (beh na 800 m) a  Lukášom Beerom (skok do výšky).

Mária Czaková: Veľmi ma teší, že som mohla svojou účasťou podporiť projekt Detská atletika vo finále Bavme deti športom. Účasť detí na pretekoch bola vyššia ako minulý rok a preto pevne verím, že sa medzi nimi nájdu nove atletické talenty.

Ešte pred samotným vyhodnotením sa družstvám prihovoril prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok, ktorý aj odovzdával ceny. V kategórii základné školy sa víťazom stalo družstvo zo ZŠ Tbiliská z Rače, na striebornom mieste skončilo družstvo Deutsche Schule, Palisády 51 zo Starého Mesta a na treťom mieste sa umiestnilo družstvo zo ZŠ Černyševského z Petržalky.

V kategórií atletické škôlky sa na prvom mieste umiestnilo družstvo ZŠ Jána Kupeckého Pezinok, na druhom mieste skončilo družstvo ŠK Juventa Žilina a na bronzový stupienok sa postavilo družstvo z AK pri ZŠ Tlmače. Víťazom, ale aj ostatným družstvám blahoželáme k ich výsledkom a veríme, že sa opäť vidíme v školskom roku 2017/2018.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky