INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka bola opäť v pohybe

Petržalka bola opäť v pohybe

Už 8. ročníkom pokračoval úspešný projekt našej mestskej časti pod názvom Petržalka v pohybe. V piatok, 21. apríla, si zmerali sily žiaci 1. a 2. ročníkov z 12 základných škôl z Petržalky  a Rusoviec.

Tentoraz sa na stretnutí zúčastnilo  144 žiakov. V športovej hale na Prokofievovej ulici vo výbornej športovej atmosfére súťažili v pohybových súťažiach a hrách. O obľube stretnutí žiakov z projektu Petržalka v pohybe svedčí aj to, že požiadaviek na účasť spomedzi žiakov bolo ďaleko viac na každej škole, ako ich mohli organizátori z oddelenia školstva a športu miestneho úradu prijať.

To hovorí samé za seba o ich nadšení pre pohyb, šport a hry. Už od prvej triedy sa žiaci pravidelne pripravujú v krúžkoch pohybovej prípravy v jednotlivých školách a už ôsmy rok sa pravidelne stretávajú na podujatiach projektu Petržalka v pohybe. Do organizácie podujatia sa šiesty rok zapojilo aj občianske združenie Zober loptu, nie drogy, ktoré venovalo každému účastníkovi Veľkonočného stretnutia farebné tričká, a tak celá plocha športovej haly na Prokofievovej zakvitla rôznymi farbami. Podujatie podporila aj Európska únia cez projekt Sport 4 Citizens a pri organizácii podujatia už tradične spolupracovali a pomáhali členovia školského športového klubu BSC Bratislava.

Veľkonočné stretnutie krúžkov sa nieslo vo veselej jarnej atmosfére. Žiaci a ich pedagógovia odchádzali zo športovej haly na Prokofievovej ulici vysmiati, s plnou náručou krásnych zážitkov, pestrofarebnými tričkami a aj  sladkými  veľkonočnými odmenami, ktoré si určte zaslúžili za svoje snaživé športové výkony, nadšenie a elán, s ktorým po celý čas súťažili.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416