INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Lepšie raz zažiť ako stokrát čítať

Lepšie raz zažiť ako stokrát čítať

Pre rodiny s deťmi sa začal apríl v Petržalke okrem slnečného počasia aj edukačne a kreatívne. V DK Zrkadlový háj sa konal prvý ročník  celodenného, veľmi inšpirativného eventu s názvom Edu Hry, ktoré priniesli pod jednou strechou zábavu a vzdelávanie pre deti a inšpiráciu pre rodičov a pedagógov.

Vstupná hala domu kultúry sa zmenila na veľkú herňu  plnu zábavných a vzdelávacich aktivít. Deti si mohli vyskúšať unikátne vlastnosti kinetického piesku, drevené stavebnice a hračky, maľovanie prírodnými voskovkami, modelovanie, pexeso, ktoré sa hrá so zaviazanými očami, kreatívnu vzdelávaciu stavebnicu pre hranie, vzdelávanie a rozvoj intelektu.

Z edukačných aktivít to bola široká paleta poučných, zábavných a vzdelávacich hier a hračiek, hovoriace knihy a učebnice, didaktické pomôcky  s pútavými obrázkami a prehľadným grafickým spracovaním a digitálne hry. Spoločné aktivity ako beseda s detskou knihou o zvieratkách a divadielko o škriatkoch si tiež našli svoje publikum.

Veľmi oceňujem možnosť, že sme mohli všetky hračky a pomôcky vidieť, ochytať, otestovať a vyskúšať si. Mali sme tak priamo spätnú väzbu od našich detí, či ich bavili a zaujali. Ako mama predškoláka som veľmi ocenila aktuálne témy odborných workshopov Je moje dieťa pripravené do školy? a Vývin reči. Logopéd a špecialny pedagóg poradili a  zodpovedali otázky,v ktorých mali rodičia ohľadom spomínaných tém nejasno a otázniky.

Veľká vďaka patrí organizátorovi výstavy Vnímavé deti za nápad, snahu a námahu zorganizovať takýto unikátny koncept pre nás, ktorí smerujeme svoju pozornosť na rozvoj a vzdelávanie detí, či už profesionálne alebo ako rodičia. Za to, že reagujú na podnety vidieť a “osiahať” všetky tie hračky a pomôcky naživo a snažia sa tak vyhovieť cieľovej skupine, ktorej virtuálny predaj nestačí alebo nevyhovuje.

Vďaka patrí aj všetkým vystavovateľom, vážim si ich prácu a teší ma, koľko alternatív dokážu ohľadom čísel, písmenok, farieb, tvarov ponúknuť. Pravdupovediac aj napriek tomu, že vonku bolo krásne a slnečno a mali sme naplánovaný výlet do prírody, neodchádzalo sa nám ľahko. Neľahko preto, že podujatie trvalo len jeden deň, že netrvalo dlhšie a nekoná sa častejšie, ale na strane druhej spokojní a potešení,že sme sa zabavili a inšpirovali a hlavne kvalitne strávili čas zameraný na rozvoj a vzdelávanie,takou formou ,že si to deti ani nevšimli.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky