INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ako knihy oslavovali

Ako knihy oslavovali

Aj keď si už počítače a rôznorodá digitálna technika našli v naše materskej škole miesto, na knihy nezabúdame. Radi z nich čítame, prezeráme si ich a tiež sa z nich učíme. Sprevádzajú  nás celý rok takmer každodenne a pretože je  marec – mesiac knihy, rozhodli sme sa, že ich sviatok pekne oslávime. Knihy spolu s deťmi a ich rodičmi.

Keďže dobrý nápad sa zrodil pomerne rýchlo, k realizácii už ďaleko nebolo. Najprv sa v hale objavil kútik s knihami rôzneho druhu s krásnymi ilustráciami. Priťahoval pozornosť a nápis nad ním – Marec, mesiac knihy –  nenechával nikoho na pochybách, čomu je venovaný. Hneď vedľa plagát pozýval rodičov aj deti  na Cestu  rozprávkovými hádankami. Vyzýval rodičov,  aby sa spolu s deťmi  vydali po priestoroch školy, hľadali, našli, spolu prečítali a pomenovali rozprávky z vtipne umiestnených pätnástich rozprávkových úryvkov. A keď uhádli názov rozprávky?  Odpovede bolo treba zapísať a vhodiť do pripravenej krabice, veď na konci mesiaca budú všetky odpovede odmenené.

Asi to nespôsobila vízia možnej odmeny, že v nasledujúcich dňoch sme stretávali materskou školou „potulujúce “ sa skupinky detí a rodičov. Veselosť, nadšenie i napätie bolo vidieť v ich tvárach. Radosť mali oni a my tiež.

Marec sa ešte neskončil, ale odmenu už dostali všetci, ktorí sa na našu cestu vydali. Okrem vymaľovánky to bol zážitok a radosť zo stretnutia s knihami. Nech im vydrží celý rok!

Janka Blanová, MŠ Haanova 9

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky