INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Na Tour de intelekt aj deti z Donbasu

Na Tour de intelekt aj deti z Donbasu

V lete odštartujeme už IV. ročník čoraz obľúbenejšej cyklotúry z Bratislavy do Prahy Tour de intelekt, ktorú organizuje OZ Intelekt a Súkromná základná škola pre intelektovo nadaných žiakov. Tento ročník je ale predsa len výnimočný. Rozhodli sme sa pozvať deti z Donbasu. Tie, ktorým nezmyselný vojnový konflikt ublížil najviac. Deti z detských domovov na Donbase a z utečeneckých táborov v Rusku. Ide zhruba o 40 detí vo veku do 10 rokov. Vďaka ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi sa nám podarilo pre ne získať víza a tak už nám nič nestojí v ceste uskutočniť naše predsavzatie – pripraviť pre tieto deti prázdniny také, aké by mali prežiť a na aké majú deti nárok a právo. Pokojné a bezstarostné. 

S prípravou nám pomáha aj Marian Farkaš, ktorý je na Donbase ako doma a pomáha s humanitárnymi konvojmi pre vojnou postihnuté oblasti. V decembri nám spolu s Nočnými vlkmi odovzdal pre deti potraviny na tohtoročnú tour. Sme jediná škola, ktorú títo motorkári navštívili a prisľúbili nám pomoc aj pri tour.

Naša tohtoročná akcia má motto: “Nadané deti pre srdce a zo srdca deťom Donbasu“, ktorá sa koná pod záštitou petržalského starostu Vladimíra Bajana.
Deti prejdú počas posledných dvoch júlových týždňov  vyše 700 km v jednotlivých etapách dlhých asi 40 km. Tento rok pôjdeme z Bratislavy cez južnú Moravu a Čechy do Jinec (tu končíme pred Prahou a naberáme sily na záverečnú etapu), kde už tretí rok budeme mať vďaka neskutočnému starostovi Pepovi Hálovi raj na zemi. Do slova a do písmena. Tento človek má obrovské srdce a nesmierne si ho za jeho pomoc vážime. Bez neho by tour nebola tour. Donbaské deti po absolvovaniu tour tu zostanú v detskom česko – ruskom tábore.
Celá trasa vedie po cestách II. a III. triedy a cyklotrasách. Deti spia v stanoch, varia si a pomáhajú so všetkým potrebným. Máme aj odpočinkové dni, kedy si deti užívajú kúpanie a všetky radosti prázdninového života. Samozrejmosťou sú aj ich rodičia, ktorí s nami chodia.
Tento rok sme požiadali opäť nášho premiéra o pomoc a záštitu. Osobne som sa rozprával aj s naším novým ministrom školstva a tiež som ho poprosil o súčinnosť. Nevidel v tom problém… A o ministrovi vnútra ani nehovorím.
Poslaním a cieľom tour je posolstvo detí našim politikom. Počas tour sme už navštívili predsedu vlády ČR Sobotku a podpredsedu snemovne Filipa. Tento rok by sme radi navštívili českého prezidenta Miloša Zemana.
Na to, aby tour mohli plnohodnotne absolvovať deti z Donbasu, ale potrebujeme aj vašu pomoc. Nemáme pre všetkých bicycle, spacáky, stany, ani dostatok peňazí na cestu z Donbasu. Ak by ste vedeli niečím prispieť a pomohli tak prežiť deťom z vojnou skúšaného Donbasu krásne prázdniny, budeme vďační.

tour_2016_donbas_inzarat

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky